Galić: Formiran poseban tim radi zaštite granice na području Zvornika

18.05.2020. 18:26
0
IZVOR: Srna

Direktor Granične policije BiH Zoran Galić izjavio je da se, ublažavanjem restriktivnih mjera u susjednim zemljama i BiH, očekuje povećanje broja ilegalnih migranata, zbog čega je formiran poseban tim policijskih službenika koji će na području Zvornika zaštititi granicu BiH.

-Već sada je na području Zvornika sve veći broj migranata koji pokušavaju ilegalno preći granicu. Zato smo formirali poseban tim policijskih službenika na tom području i preraspodjelom vlastitih snaga, te svim raspoloživim sredstvima ulažemo maksimalne napore u zaštiti granice- izjavio je Galić povodom sve češćih slučajeva otkrivanja migranata prilikom pokušaja da ilegalno uđu u BiH.

Granična policija je saopštila da su pripadnici Jedinice granične policije Zvornik, radeći na suzbijanju ilegalnih migracija preko teritorije BiH, danas spriječili još jedan slučaj krijumčarenja ilegalnih migranata iz Srbije u BiH.

Riječ je o šest ilegalnih migranata koje su dvojica državljana BiH pokušala prokrijumčariti u vozilu, a koji su otkriveni u mjestu Kozluk na području Zvornika.

Prema naredbi tužioca Tužilaštva BiH, zbog postojanja sumnje da su počinili krivično djelo krijumčarenje lica, protiv osumnjičenih će biti dostavljen izvještaj ovoj instituciji.

U toku je dalji rad na ovom slučaju i utvrđivanju identiteta i porijekla ilegalnih migranata.

U protekla 24 časa pripadnici ove jedinice su na više lokacija u svojoj zoni odgovornosti od ilegalnog prelaska granice BiH odvratili 91 ilegalnog migranta koji su iz pravca Srbije pokušali ući na teritoriju BiH.

Komentari 0
Povezane vijesti
Zvornik: Pucao na psa u dvorištu porodične kuće Zvornik: Pucao na psa u dvorištu porodične kuće
Božović: Zvornik grad slučaj kada su izbori u pitanju Božović: Zvornik grad slučaj kada su izbori u pitanju
Glođansko brdo, simbol stradanja i hrabrosti – 33 godine od pogibije 126 boraca Glođansko brdo, simbol stradanja i hrabrosti – 33 godine od pogibije 126 boraca
Najčitanije
  • Sarajevski Srbi decenijama sahranjivani na mjestu gdje su danas zajedničke institucije
    18h 38m
    9
  • Odlazak dječaka sa ratne fotografije “Srpska majka”
    18h 9m
    5
  • Dodik: Opštine u kojima izbori budu ponovljeni podnijeće prijave protiv članova CIK-a
    21h 56m
    5
  • Potvrđena optužnica protiv muškarca zbog napada na oca u Istočnoj Ilidži
    22h 39m
    0
  • Neobični junak Velikog rata: Golub koji je spasao "Izgubljeni bataljon"
    15h 0m
    0