Godišnjica sahrane patrijarha Pavla

18.11.2024. 09:55
0
IZVOR: srna.rs

Njegova svetost patrijarh srpski Pavle sahranjen je 19. novembra 2009. godine u manastiru u Rakovici, kod Beograda, a posljednjem ispraćaju prisustvovalo je više od 600.000 ljudi.

Patrijarh srpski Pavle preminuo je 15. novembra na Vojnomedicinskoj akademiji u Beogradu poslije duže bolesti.

Rano tog jutra pričestio ga je tadašnji jeromonah Metodije, a patrijarh je kasnije umro u snu.

Vlada Srbije je povodom njegove smrti proglasila trodnevnu žalost u Srbiji, a dan sahrane 19. novembar bio je Dan žalosti i u Republici Srpskoj.
Od nedjelje 15. novembra do četvrtka 19. novembra tijelo patrijarha Pavla nalazilo se u Sabornoj crkvi gdje su neprestano čitane molitve i gdje su vjernici dolazili da mu odaju počast.

Patrijarh Pavle je, prema sopstvenoj želji izraženoj u testamentu, sahranjen u manastiru Rakovica.

Komentari 0
Povezane vijesti
Koliko je brakova u Srpskoj trajalo manje od godinu Koliko je brakova u Srpskoj trajalo manje od godinu
Pojeftinilo gorivo na pumpama u Srpskoj Pojeftinilo gorivo na pumpama u Srpskoj
Lidl završio megacentar u BiH: Počinje odbrojavanje do otvaranja prodavnica Lidl završio megacentar u BiH: Počinje odbrojavanje do otvaranja prodavnica
Najčitanije
  • Popis stanovništva iz 1883. godine parohija Rogatica, Sokolac, Glasinac, Goražda...
    5h 24m
    2
  • Kosovski vitez Miloš Ćirković: Na zgarištu ikona Svetog Alimpija Stolpnika
    5h 27m
    1
  • Uhapšena lica iz Pala, Istočnog Novog Sarajeva i Istočne Ilidže
    2h 54m
    2
  • Na današnji dan „Crvena zvezda“ postala šampion svijeta (VIDEO)
    5h 28m
    31
  • Jakov Ignjatović - Začetnik realizma u srpskoj književnosti
    5h 29m
    0