"Gospojinske svečanosti" počinju 17. avgusta

11.08.2025. 11:20
0
IZVOR: srna.rs

Međunarodnim biatlonom ulicama Pala u ned‌jelju, 17. avgusta, počeće tradicionalna manifestacija "Gospojinske svečanosti", organizovana povodom Dana i krsne slave opštine Pale - Uspenja Presvete Bogorodice.

Sutradan je planiran početak Turnira u malom fudbalu "Ranko Cicović" u Podgrabu, najavljeno je iz Opštinske uprave.

Festival zanatskog piva i rokenrola, kao i koncert grupe "Divlje jagode" biće održan u petak, 22. avgusta, na Studentskom trgu u 21.00 čas.

U holu Ekonomskog fakulteta Univerziteta u Istočnom Sarajevu u subotu, 23. avgusta, počeće "Gospojinski šahovski turnir", koji je zakazan za 10.00 časova, a istog dana od 17.00 časova planirano je otvaranje Memorijalnog odbojkaškog turnira "Veselinka Slijepčević Obradović" u sportskom centru "Peki".

Nakon toga, od 18.00 časova predviđeno je veče oldtajmera, uz defile ulicama Pala i izložbu na Studentskom trgu.

Zatvaranje Memorijalnog odbojkaškog turnira "Veselinka Slijepčević Obradović" planirano je za ned‌jelju, 24. avgust, u 14.15 časova, a istog dana biće odigrano i finale turnira u malom fudbalu "Ranko Cicović" u Podgrabu.

"Trojka iz bloka" će se igrati u poned‌jeljak, 25. avgusta, od 18.00 časova na terenima pored Osnovne škole "Pale", dok će od 20.30 časova Pavlina Radovanović na Studentskom trgu organizovati humanitarni koncert.

Izložba slika Udruženja ljubitelja umjetnosti Pale planirana je u Cekovića kući za utorak, 26. avgust, kada će biti održano i veče uličnih svirača.

U srijedu, 27. avgusta, u Kulturnom centru od 18.00 časova biće održana svečana akademija opštine Pale, a smotra kulturno-umjetničkih društava ispred Hrama Sabora Svetog arhangela Gavrila od 20.00 časova.

Na dan slave, u četvrtak, 28. avgusta, planiran je niz aktivnosti, koje će početi polaganjem vijenaca na centralno spomen-obilježje borcima Vojske Republike Srpske poginulim u Odbrambeno-otadžbinskom ratu u 8.30 časova.

Od 9.00 časova predviđena je liturgija i obred lomljenja slavskog kolača u Crkvi Uspenja Presvete Bogorodice, u čijoj porti će biti postavljena i trpeza ljubavi od 11.00 časova.

Nakon večernjeg bogosluženja, u Crkvi Uspenja Presvete Bogorodice od 18.00 časova planirana je litija ulicama Pala od 18.30 časova, dok će u 19.30 časova u porti ovog hrama biti upriličeno narodno veselje.

Manifestacija se završava u petak, 29. avgusta, kada je od 21.00 čas planiran koncert Ace Lukasa na Studentskom trgu.

Komentari 0
Povezane vijesti
Naredne sedmice edukacija za proizvođače prehrambenih i kozmetičkih proizvoda Naredne sedmice edukacija za proizvođače prehrambenih i kozmetičkih proizvoda
Koncert „Divljih jagoda“ u Palama 22. avgusta Koncert „Divljih jagoda“ u Palama 22. avgusta
Kojić: Ime Srđana Kneževića nikad neće biti zaboravljeno Kojić: Ime Srđana Kneževića nikad neće biti zaboravljeno
Najčitanije
  • Kako toplotni talas utiče na ljudski organizam?
    4h 45m
    20
  • Godišnjica Cerske bitke
    2h 15m
    3
  • Pogledajte gdje je u BiH danas izmjereno paklenih 52 stepena
    19h 24m
    0
  • Hram Svete majke Angeline u Tilavi proslavlja krsnu slavu
    4h 53m
    0
  • Zemljotres od 6,1 stepeni u Turskoj – zgrade srušene, ljudi pod ruševinama
    17h 40m
    0