Grad jutros bogatiji za jednu djevojčicu

03.12.2019. 08:53
0
IZVOR: Katera

U porodilištu bolnice u Istočnom Sarajevu u toku protekla 24 časa rođena je jedna djevojčica.

Ljekarsku intervenciju zatražilo je 66 pacijenata.

Teritorijalna vatrogasna jedinica Istočno Sarajevo u protekla 24 časa nije imala intervencija.

Grad je jutros uredno snabdijeven vodom i električnom energijom.

Većina puteva u Republici Srpskoj i Federaciji BiH je prohodna, iako se zbog snijega saobraćaj odvija usporeno, posebno na dionicama u višim planinskim predjelima i preko prevoja.
Iz Auto-moto saveza /AMS/ Republike Srpske izdvajaju putne pravce Vlasenica-Han Pijesak, Mrkonjić Grad-Mliništa, Kneževo-Ugar i Kotor Varoš-Teslić.

Ugaženog i raskvašenog snijega na kolovozima ima i na dionicama Sarajevo-Tuzla, Sarajevo-Doboj, Bihać-Bosanski Petrovac, Prozor-Gornji Vakuf/Uskoplje, kao i na putevima ima na području Livna, Bosanskog Grahova, Drvara i Glamoča.

Na dionici auto-puta Sarajevo sjever-Sarajevo zapad zbog snijega brzina je ograničena na 80 kilometara na čas, dok je na dionici Sarajevo zapad-Tarčin brzina ograničena na 60 kilometara na čas.

U nižim predjelima kolovozi su pretežno mokri i klizavi, te je moguća i poledica, posebno preko mostova, nadvožnjaka i na prilazu tunelima.

Na dionicama koje prolaze kroz usjeke i pored kamenih kosina povećana je opasnost od odrona kamenja i zemlje na kolovoz.

Na svim putnim pravcima iz AMS savjetuju opreznu i sporiju vožnju uz obavezno posjedovanje zimske opreme.

U toku je izgradnja MHE Krupac na rijeci Željeznici, zbog čega se saobraćaj na dionici magistralnog puta Krupac-Bogatići, na području opština Istočna Ilidža i Trnovo odvija naizmjenično, jednom trakom.

 U Republici Srpskoj i Federaciji BiH prije podne biće oblačno i hladno vrijeme sa kišom, susnježicom i snijegom, a poslije podne se očekuje prestanak padavina i razvedravanje.
Najviša dnevna temperatura biće od nula do šest stepeni Celzijusovih, na planinama oko minus dva.

Ujutru na zapadu i sjeverozapadu hladno uz umjerenu oblačnost i suvo, sa maglom ili sumaglicom mjestimično. U centralnim i istočnim predjelima ujutro kiša i susnježica, na planinama na istoku snijeg, a na jugu Hercegovine kiša mjestimično.

Do podneva se u svim predjelima očekuje prestanak padavina i djelimično razvedravanje, saopšteno je iz Republičkog hidrometeorološkog zavoda.

U drugom dijelu dana preovladavaće uglavnom suvo i prohladno uz umjerenu do pretežnu oblačnost i sa sunčanim periodima.

Duvaće slab vjetar sjevernog i sjeveroistočnog smjera, a u Hercegovini umjereno jaka bura, saopšteno je iz Federalnog hidrometeorološkog zavoda.

Komentari 0
Povezane vijesti
Naš grad bogatiji za djevojčicu Naš grad bogatiji za djevojčicu
Najavljeni prekidi električne energije Najavljeni prekidi električne energije
Sutra promjenljivo, poslije podne kiša Sutra promjenljivo, poslije podne kiša
Najčitanije
  • Pronađeno beživotno tijelo muškarca
    10h 56m
    0
  • Paljanin uhapšen nakon što je pucao iz vatrenog oružja
    10h 34m
    0
  • Policajcima isplaćene plate, nekima veće i za 800 KM
    6h 15m
    8
  • Avioni NATO-a ubili pacijente u bolnici "Dr Dragiša Mišović"
    12h 24m
    0
  • Šta uraditi ukoliko vas ujede zmija?
    6h 15m
    1