Gradska uprava Istočnog Sarajeva potpisala ugovor sa sedam autoprevoznika

26.02.2021. 15:24
0
IZVOR: gradistocnosarajevo.net

Gradska uprava Istočnog Sarajeva subvencionisaće i ove godine nerentabilne autobuske linije u gradskom i prigradskom saobraćaju, a za te namjene iz budžeta je izdvojeno 270.000 KM. Ugovori su potpisani sa sedam autoprevoznika koji saobraćaju na područja grada.

Predstavnici Gradske uprave Istočnog Sarajeva i dva autoprevoznika dogovorili su održavanje dodatnih linija za prevoz učenika srednjih škola koje su, zbog izmijenjenog režima nastave, uvedene u septembru prošle godine.

Zbog aktuelne epidemiološke situacije, polasci na pojedinim linijama redukovani su, ali ni jedna linija gradskog prevoza nije ukinuta.

Iz Gradske uprave poručili su da će učiniti dodatne napore da povećaju subvencije za javni gradski prevoz, kako bi se i kvalitet gradskog saobraćaja poboljšao.

Prevoznici, međutim, ukazuju na problem sve manjeg broja putnika na linijama gradskog saobraćaja, te izražavaju bojazan da bi se, ukoliko ovaj trend bude nastavljen, javni gradski prevoz mogao svesti na prevoz radnika i učenika.

Komentari 0
Povezane vijesti
Upriličen koncert posvećen stvaralaštvu Nikolaja Rimskog-Korsakova Upriličen koncert posvećen stvaralaštvu Nikolaja Rimskog-Korsakova
Ove godine rekonstrukcija spomen-kosturnica u Istočnom Sarajevu, Nevesinju i Banjaluci Ove godine rekonstrukcija spomen-kosturnica u Istočnom Sarajevu, Nevesinju i Banjaluci
Počeli „Četvrti poetski dani Dare Sekulić“ u Istočnom Sarajevu Počeli „Četvrti poetski dani Dare Sekulić“ u Istočnom Sarajevu
Najčitanije
  • Dva metka za zločinca: Ovo je Srbin koji je na današnji dan likvidirao Pavelića
    16h 57m
    17
  • Pronađeno beživotno tijelo u Sokocu
    13h 23m
    0
  • Operacija ''Zvijezda 94'' - Goražde 1994.
    16h 57m
    12
  • Uhapšen osumnjičeni za ubistvo komšije
    5h 19m
    0
  • Neradni dani za predstojeće praznike u Srpskoj
    10h 50m
    0