Helikopter aktivan na terenu, izbačeno 25 tona vode, otežani uslovi za gašanje vatre

14.07.2024. 14:48
0
IZVOR: srna.rs

Pripadnici Helikopterskog servisa Republike Srpske aktivni su na požarištu na teritoriji opštine Gacko, gdje je trenutno aktivno više požara, izjavio je za Srnu direktor Helikopterskog servisa Boban Kusturić.

Kusturić je istakao da je teren veoma nepristupačan, rastinje je suvo, a duva jak vjetar što otežava gašenje vatre.

- Požar se jako brzo širi, jer je zahvati suvo nisko rastinje. Do 12.00 časova izbacili smo 25 tona na požarište, ali sumnjam da ćemo ga moći lokalizovati u toku dana. Cilj nam je da smanjimo požarišnu liniju, jer vatra zahvata sve veće i veće područje - istakao je Kusturić.

On je naglasio da je na požarištu aktivan kju helikopter tipa "koala".

- Naš tim neumorno radi na terenu i bićemo aktivni sve dok je potrebno. Neprestano smo na terenu i bićemo na raspolaganju našim građanima sve dok je potrebno - istakao je Kusturić.

Pripadnici Helikopterskog servisa od svog osnivanja uvijek su bili na raspolaganju stanovnicima u svim teškim situacijama, gdje je njihova brza intervencija bila od velikog.

Godinama u ljetnim mjesecima učestvovali su u gašenjima požara i sprečavali katastrofe koje su ozbiljno prijetile kućama i mještanima, posebno na području Hercegovine.

Hrabri piloti Helikopterskog servisa Republike Srpske, na čelu sa direktorom Kusturićem, redovno pokazuju profesionalnost, odgovornost i humanost u svim situacijama, čime su po ko zna koliko puta opravdali svoje postojanje na najbolji mogući način.

Za njih nikada nije bilo prepreka, niti situacija, a da nisu brzo i spremno odgovorili na svaki poziv i svaki zadatak.

Komentari 0
Povezane vijesti
Patrijarh Porfirije služio parastos za 3.267 srpskih žrtava iz srednjeg Podrinja i Birča Patrijarh Porfirije služio parastos za 3.267 srpskih žrtava iz srednjeg Podrinja i Birča
Sutra Dan žalosti u Republici Srpskoj Sutra Dan žalosti u Republici Srpskoj
„Najteže je što nema ni grob. Nemam gdje da mu prislužim svijeću“- svjedočanstvo Anđe Đukanović o nestalom suprugu Ivanu „Najteže je što nema ni grob. Nemam gdje da mu prislužim svijeću“- svjedočanstvo Anđe Đuka...
Najčitanije
  • Najavljeni prekidi električne energije za sutra
    13h 51m
    0
  • Izvučeni dobitnici glavnih nagrada u okviru m:tel nagradne igre „Nikad lakše do auta“
    21h 6m
    0
  • Ivanjsko cvijeće
    21h 49m
    0
  • Birač i Podrinje: Zločin bez milosti i kazne
    20h 35m
    0
  • Milica Petrović proglašena za najmlađa bebu u Rogatici
    23h 52m
    0