Holandija prvi četvrtfinalista Svjetskog prvenstva

03.12.2022. 19:12
0
IZVOR: glassrpske.com

Fudbalska reprezentacija Holandije savladala je Sjedinjene Američke Države rezultatom 3-1 u prvom meču osmine finala Svjetskog prvenstva u Kataru.

Prvu veliku priliku na meču imali su Amerikanci, i to već u trećem minutu, ali je golman Nopert sjajno intervenisao ispred Pulišića.

Samo sedam minuta kasnije stigla je kazna. Prelijepu akciju izveli su Holanđani, a na dodavanje Damfrisa sa desne strane prelep gol postigao je Memfis Depaj, njegov prvi na prvenstvu, a ukupno 43. u dresu nacionalnog tima.

Iako je selekcija SAD u prvom poluvremenu imala značajno veći posed lopte, na odmor su otišli sa dva gola zaostatka.

U nadoknadi vremena, još jedna demonstracija fudbalske ljepote u režiji Holanđana, sličan napad kao i kod prvog gola, Damfris ubacuje loptu, a ovoga puta mrežu je zatresao iskusni Dejli Blind.

Od tri gola za reprezentaciju, Blind je dva postigao na Svjetskim prvenstvima.

U nastavku je SAD pokušala da se vrati u život, imala dvije dobre prilike, međutim nije uspjela da ih realizuje.

Ofanziva im se isplatila u 76. minutu, kada je Rajt postigao gol kakav se rijetko viđa, uz mnogo sreće je pogodio mrežu udarcem iza leđa.

Samo pet minuta nakon toga, Holanđani postižu treći gol, asistent kod prva dva gola Damfris iskoristio je centaršut Blinda i savladao Tarnera za konačnih 3:1.

Holandija će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz duela Argentina-Australija. Taj meč igra se od 20 časova.