Холандија први четвртфиналиста Свјетског првенства

03.12.2022. 19:12
0
ИЗВОР: glassrpske.com

Фудбалска репрезентација Холандије савладала је Сједињене Америчке Државе резултатом 3-1 у првом мечу осмине финала Свјетског првенства у Катару.

Прву велику прилику на мечу имали су Американци, и то већ у трећем минуту, али је голман Ноперт сјајно интервенисао испред Пулишића.

Само седам минута касније стигла је казна. Прелијепу акцију извели су Холанђани, а на додавање Дамфриса са десне стране прелеп гол постигао је Мемфис Депај, његов први на првенству, а укупно 43. у дресу националног тима.

Иако је селекција САД у првом полувремену имала значајно већи посед лопте, на одмор су отишли са два гола заостатка.

У надокнади времена, још једна демонстрација фудбалске љепоте у режији Холанђана, сличан напад као и код првог гола, Дамфрис убацује лопту, а овога пута мрежу је затресао искусни Дејли Блинд.

Од три гола за репрезентацију, Блинд је два постигао на Свјетским првенствима.

У наставку је САД покушала да се врати у живот, имала двије добре прилике, међутим није успјела да их реализује.

Офанзива им се исплатила у 76. минуту, када је Рајт постигао гол какав се ријетко виђа, уз много среће је погодио мрежу ударцем иза леђа.

Само пет минута након тога, Холанђани постижу трећи гол, асистент код прва два гола Дамфрис искористио је центаршут Блинда и савладао Тарнера за коначних 3:1.

Холандија ће у четвртфиналу играти против бољег из дуела Аргентина-Аустралија. Тај меч игра се од 20 часова.