I sutra nestabilno i svježije

29.07.2025. 15:47
0
IZVOR: srna.rs

U Republici Srpskoj i FBiH sutra se očekuje postepeni porast temperature vazduha, ali će i dalje biti nestabilno vrijeme i svježije od prosjeka.

Ujutro će biti promjenljivo oblačno uz sunčane periode i moguću slabu kišu ponegdje, uglavnom na istoku. Oko rijeka i po kotlinama očekuje se prolazna magla, saopšteno je iz Republičkog hidrometeorološkog zavoda.

Na krajnjem jugu će biti pretežno sunčano.

Poslije podne razvoj oblaka ponegdje će usloviti prolaznu kišu, najprije u brdsko-planinskim predjelima od jugozapada ka istoku.

Uveče uglavnom suvo uz razvedravanje.

Jutarnja temperatura vazduha iznosiće od 12 do 18, u višim predjelima od devet, a dnevna od 22 do 28, u višim predjelima od 18 stepeni Celzijusovih.

Vjetar će biti slab do umjeren, na istoku na udare pojačan, u Hercegovini i jak, sjevernih smjerova.

U Srpskoj i FBiH danas preovladava oblačno vrijeme, a kiša i pljuskovi su zabilježeni u većini područja, podaci su Federalnog hidrometeorološkog zavoda.

Temperatura vazduha u 14.00 časova: Bjelašnica osam stepeni, Kneževo i Čemerno 13, Han Pijesak 14, Kalinovik i Mrakovica 15, Drinić, Mrkonjić Grad i Sokolac 16, Ribnik i Srebrenica 17, Gacko 18, Doboj, Sarajevo, Zvornik i Novi Grad 19, Banjaluka, Prijedor i Foča 20, Višegrad, Rudo, Srbac i Trebinje 21, Bijeljina 23, Bileća i Mostar 24 stepena Celzijusova.

Komentari 0
Povezane vijesti
Naš grad bogatiji za dva stanovnika Naš grad bogatiji za dva stanovnika
Sutra oblačno, vjetrovito i svježije Sutra oblačno, vjetrovito i svježije
Grad bogatiji za dva dječaka Grad bogatiji za dva dječaka
Najčitanije
  • Obustavljen saobraćaj na putu Foča-Sarajevo
    18h 23m
    0
  • „Ljeto u Istočnom Novom Sarajevu 2025“ počinje u petak
    19h 2m
    1
  • Još tri dana aktivan apel za pomoć Biljani Njegovanović iz Istočne Ilidže
    13h 57m
    0
  • Još tri dana aktivan humanitarni broj 1402 za Mihaelu Filipić iz Šekovića!
    12h 1m
    0
  • Okupacija koja je uništila okupatora
    18h 40m
    2