U Republici Srpskoj i FBiH od sutra će biti na snazi narandžasto upozorenje zbog visokih temperatura vazduha, koje će se kretati između 33 i 40 stepeni Celzijusovih.
Upozorenje se odnosi na period od subote do utorka, od 27. do 30. juna, u terminu od 11.00 do 17.00 časova, saopšteno je iz Federalnog hidrometeorološkog zavoda.
Prema preporukama Svjetske meteorološke organizacije, stanovništvo treba da bude spremno na visoku temperaturu vazduha koja može dovesti do zdravstvenih rizika kod ugroženih osoba – starijim i vrlo mladim, prenosi Srna.