Istočna Ilidža: Novozaraženo lice nije bilo u kontaktu sa prvozaraženima

03.04.2020. 10:18
0
IZVOR: Srna

U Istočnoj Ilidži je još jedno lice pozitivno na virus korona, ali ono nije bilo u kontaktu sa bračnim parom koji je ranije zaražen i koji je hospitalizovan u Bolnici "Srbija" u Istočnom Sarajevu, rekao je Srni vršilac dužnosti direktora ove zdravstvene ustanove Nebojša Šešlija.

Šešlija je naveo da je jutros stigao izvještaj Instituta za javno zdravstvo o rezultatima briseva koji su ranije uzeti u Bolnici "Srbija", te da je jedno lice sa područja opštine Istočna Ilidža pozitivno na virus korona.

-Prema informacijama kojima raspolažemo, ovo lice nije bilo u kontaktu sa bračnim parom iz Istočne Ilidže kojem je ranije otkirivena zaraza- istakao je Šešlija i dodao da je riječ o potpuno novom slučaju.

On je naglasio da epidemiološka služba Doma zdravlja radi na popisu kontakata novozaraženog lica i da će epidemiolog dati konačnu odluku od koga je potrebno uzeti briseve, nakon čega slijede testiranja.

Šešlija je napomenuo da je bračni par koji je od ranije pozitivan na virus korona smješten na liječenje u izolatorijum u Bolnici "Srbija".

Prema njegovim riječima, klinička slika pacijenata je takva da su za bolničko liječenje, ali nisu na respiratorima.

Šešlija kaže da je testirano 11 lica koja su bila u najbližem kontaktu sa ovim bračnom parom, ali da još nisu stigli rezultati.

Komentari 0
Povezane vijesti
Član TK „Meridian“ osvojio turnir i potvrdio status najboljeg igrača BiH do 12 godina Član TK „Meridian“ osvojio turnir i potvrdio status najboljeg igrača BiH do 12 godina
Paljanke briljirale na muzičkom festivalu „Akordeon art plus“ Paljanke briljirale na muzičkom festivalu „Akordeon art plus“
Tea Divčić predstavlja Istočno Sarajevo na izboru za Mis BiH Tea Divčić predstavlja Istočno Sarajevo na izboru za Mis BiH
Najčitanije
  • Vizantijski car dozvolio gradnju Hilandara
    18h 19m
    2
  • „Elektrodistribucija Pale“ bilježi rast dobiti i povećava ulaganja u nove investicije
    22h 14m
  • Paljanke briljirale na muzičkom festivalu „Akordeon art plus“
    22h 47m
    0
  • Promocija knjige „Kuronja” Nenada Tadića u četvrtak na Palama
    15h 49m
    2
  • Obilježavanje 34 godine od mučkog ubistva 45 srpskih boraca na Žepi
    4h 25m
    0