Istočni front, 129. dan: Načelnik Generalštaba Oružanih snaga Rusije Gerasimov obišao ruske vojnike

02.07.2022. 11:10
0
IZVOR: novosti.rs

Specijalna vojna operacija Rusije u Ukrajinu ušla je u 129. dan.

Dojče vele je najavio nastavak emitovanja na ruskom jeziku

Njemačka medijska kompanija je ovo objavila na svom sajtu. Istovremeno, DV će se emitovati iz Vilnjusa.

Ranije je "Roskomnazor" ograničio pristup sajtu publikacije zbog sistematskog objavljivanja lažnih informacija o specijalnoj operaciji Ruske Federacije u Ukrajini.

"Specnaz" koristi tihe minobacače protiv ukrajinskih diverzanata

Ruske specijalne jedinice „Specnaz“ u Ukrajini koriste nečujne minobacače „gal“ uz pomoć kojih likvidira ukrajinske grupacije za diverzije i izviđanje, izjavio je za Sputnjik neimenovani izvor dobro upoznat sa situacijom na terenu.

U pitanju su minobacači 2B25 „gal“ koji prilikom ispaljivanja granate izdaju veoma slab zvuk, a minimalizovan je i dimni trag, kao i bljesak.

Upravo te karakteristike, kako je objasnio izvor, omogućava ruskim specijalnim snagama da izvode neočekivane i brze napade.

Gerasimov obišao trupe

Načelnik Generalštaba Oružanih snaga Rusije Gerasimov provjerio je grupe ruskih vojnika uključenih u specijalnu vojnu operaciju u Ukrajini, a snimak je objavilo Ministarstvo odbrane Rusije, prenose RIA novosti. 

43 puta granatiran Donjeck za 24 sata

Ukrajinske snage su za protekla 24 sata 43 puta granatirali teritoriju Donjecke Narodne Republike, saopštio je Zajedenički centar za kontrolu primirja.

Kako je precizirano, ispaljeno je ukupno 327 projektila usljed čega su poginula dva civila u Jasinovati, a ranjeno još 20. U granatiranju je oštećeno 19 stambenih i četiri objekata civilne infrastrukture.

Politiko: Građani zapada će prestati da podržavaju rat

Lideri zapadnih zemalja, koji pružaju podršku zvaničnom Kijevu, boje se da bi uskoro mogli da izgube podršku građana zbog prezasićenosti informacijama o dešavanjima u toj zemlji, kao i zbog situacije na unutrašnjem planu, piše list „Politiko“.

Kako navodi list, građani zapadnih zemalja bi mogli uskoro u potpunosti da prestanu da podržavaju nastavak borbenih dejstava.

Izdanje kao primjer navodi i riječi estonske premijerke Kaje Kalas koja je rekla da se širom Evrope mogu čuti riječi „zamora od rata“. Iako se snažno založila za nastavak pružanja podrške Ukrajini, ona je takođe skrenula pažnju i na ostale stvari koje idu uz to, a to je visoka inflacija, energetska kriza, ali i virus korona koji je još uvijek prisutan.

Amerikanci šalju novu pomoć u Ukrajinu

Sjedinjene Američke Države saopštile su da će Ukrajini uputiti novu vojnu pomoć vrijednu 820 miliona dolara.

Pomoć, kako je saopštio Pentagon, uključuje raketne sisteme zemlja-vazduh i protivartiljerijske radare. Pentagon je najavio i da će Ukrajini poslati 150.000 komada artiljerijske municije kalibra 155 milimetra.

Ovo je 14. paket vojnog naoružanja i opreme koji Pentagon šalje Ukrajini od avgusta 2021. godine. Ukupno, SAD su poslale Ukrajini pomoć u naoružanju i vojnoj obuci u vrijednosti od 8,8 milijardi dolara.

Komentari 0
Povezane vijesti
Ruski naučnici napravili „hemijski koktel“ protiv starenja mozga Ruski naučnici napravili „hemijski koktel“ protiv starenja mozga
Napravljen inovativni način za liječenje rana Napravljen inovativni način za liječenje rana
Ovo je zaboravljena istorija srpsko-ruskih veza: Sveti Sava je sve započeo, a nije ni kročio u Rusiju Ovo je zaboravljena istorija srpsko-ruskih veza: Sveti Sava je sve započeo, a nije ni kroči...
Najčitanije
  • Obilić sa Romanije - Milivoje Mićo Lizdek (VIDEO)
    19h 13m
    11
  • Šavarš Karapetjan – Jedan od najvećih heroja ikada!
    8h 40m
    1
  • Lice u više navrata izvršilo neovlaštenu isplatu novca
    16h 17m
    0
  • Grad Istočno Sarajevo: Javnost treba da zna da je budžet KK „Jahorina“ od 600.000 do 700.000 KM
    12h 32m
    4
  • Kako da jednostavno provjerite da li imate zdravstveno osiguranje
    15h 48m
    0