Načelnik opštine Istočno Novo Sarajevo Jovan Katić rekao je Srni da su radnici komunalnog preduzeća “Rad” sanirali dio Parka Gavrila Principa, koji su oštetili neodgovorni pojedinci.
Katić je naveo da su zamijenjene polomljene klupe i gol na fudbalskom terenu, ističući da ne shvata kako ga je neko uspio odnijeti.
On je napomenuo da je sanacija oštećenog dječijeg igrališta kompleksnija, jer se za radove mora angažovati ovlaštena firma koja je postavljala igralište.
- Moraju da utvrde stepen oštećenja i da kažu da li se može postaviti dio po dio ili se mora mijenjati sve. Firma koja je postavljala ne nalazi se u Istočnom Sarajevu i čekamo da njihovi predstavnici dođu i da na osnvu njihove procjene bude raspisana javna nabavka i sanirano igralište - rekao je Katić.
Prema njegovim riječima, oštećen je i fudbalski teren u Parku velikana, koji je koštao nekoliko desetina hiljada maraka, te da se i za njegovu sanaciju mora raspisati javna nabavka.
Katić je apelovao na roditelje da obrate veću pažnju na svoju djecu da ne uništavaju igrališta.
On je prošle sedmice izjavio da su neodgovorni pojedinci oštetili dječije igralište u Parku Gavrila Principa, koje je rekonstruisano prije manje od godinu dana, te da je Opštinska uprava bila primorana da ga zatvori, jer nije bezbjedno.
Za rekonstrukciju Parka Gavrila Principa iz opštinskog budžeta izdvojeno je 160.000 KM.