Istraga protiv Džake zbog dresa sa imenom Jašari?

03.12.2022. 14:46
0
IZVOR: srna.rs

Svjetska fudbalska asocijacija /Fifa/ mogla bi da pokrene istragu protiv reprezentativca Švajcarske Granita Džake jer je nakon meča protiv Srbije na Svjetskom prvenstvu u Kataru obukao dres sa imenom Jašari, prenosi britanski "Ekspres".

Dres je sporan zbog toga što je ispisano prezime koje svi uglavnom vezuju za nekadašnjeg vođu terorističe "OVK" Adema Jašarija.

Džaka je tvrdio da je majicu nosio u čast saigrača Ardona Jašarija.

Tokom utakmice Džaka je provocirao srpske fudbalere.

Džaka je prije četiri godine na Svjetskom prvenstvu u Rusiji, baš kao i njegov saigrač u reprezentaciji Švajcarske Džerdan Šaćiri, poslije gola Srbiji simulirao rukama dvoglavog orla.

Selekcija Švajcarske, nakon pobjede nad Srbijom, u osmini finala Svjetskog prvenstva sastaće se sa Portugalom.

Komentari 0
Povezane vijesti
Dembele proglašen za fudbalera godine Dembele proglašen za fudbalera godine
Na današnji dan „Crvena zvezda“ postala šampion svijeta (VIDEO) Na današnji dan „Crvena zvezda“ postala šampion svijeta (VIDEO)
Romanija nadigrala Zvijezdu 09 za kraj polusezone Romanija nadigrala Zvijezdu 09 za kraj polusezone
Najčitanije
  • "Praštajte sinovi srpski"
    8h 18m
    7
  • Raspored bogosluženja za božićne praznike u hramovima u Istočnom Sarajevu i Sarajevu
    9h 58m
    4
  • Cijeli fudbalski tim je dao život za Republiku Srpsku: Loptu su zamijenili puškama, njihova priča je besmrtna
    8h 28m
    0
  • Istočno Novo Sarajevo: Doček pravoslavne Nove godine uz Slađanu Mandić i bend „Istureno odjeljenje“
    12h 7m
    7
  • Djeca Božića
    18h 15m
    1