Ivana drugi put na krovu svijeta

20.03.2022. 19:45
1
IZVOR: SRNA

Najbolja srpska atletičarka Ivana Španović Vuleta osvojila je zlato na Svjetskom dvoranskom prvenstvu u Beogradu, najboljim skokom ove godine od 7,06 metara.

Ivana je odbranila zlato osvojeno u Birmingemu 2019. godine, a najbolji skokom ove godine ostvarila je u četvrtoj seriji.

Srpkinja je prva Evropljanka koja je osvojila dvije titule šampiona svijeta u dvorani zaredom.

Od 2009. godine Ivana Španović Vuleta nije izgubila nijedno takmičenje u Srbiji.

Srebro je osvojila Niegerijka Ese Brum skokom od 6,85, a bronzana medalja pripala je Lorejn Ugen iz Velike Britanije rezultatom 6,82.

Komentari 1
  • Generic placeholder image
    Srpcici 20.03.2022. 22:27
    Bravo Ivana, svaka cast!!
Povezane vijesti
Ivana i Angelina predvode Srbiju na svjetskom prvenstvu Ivana i Angelina predvode Srbiju na svjetskom prvenstvu
Ivana Španović osvojila zlatnu medalju u troskoku Ivana Španović osvojila zlatnu medalju u troskoku
Ivana Španović osvojila drugo zlato u dva dana Ivana Španović osvojila drugo zlato u dva dana
Najčitanije
  • Sjećanje na Predraga Pekija Lasicu: Čovjek pobjedničkog kova
    1h 48m
    11
  • Jako nevrijeme pogodilo opštine Istočno Novo Sarajevo i Istočna Ilidža
    20h 9m
    0
  • "Vi idite, ja ostajem!" - Miloš Ćirković, posljednji heroj kosovske bitke
    1h 45m
    15
  • Opština Pale: Javni poziv zajednicama etažnih vlasnika
    17h 27m
    0
  • Istočno Novo Sarajevo: Besplatan prevoz za učenike i penzionere
    20h 32m
    0