Ivana Španović osvojila Dijamantsku ligu po treći put

08.09.2021. 21:13
0
IZVOR: TANJUG

Najbolja srpska atletičarka Ivana Španović treći put u karijeri osvojila je Dijamantsku ligu u skoku u dalj, pošto je večeras pobijedila na takmičenju koje je održano na Gradskom trgu u Cirihu.

Španovićeva je slavila skokom 6,96 metara u posljednjoj seriji.

Ona je osvojila novčanu nagradu od 30.000 dolara, a ujedno se i kvalifikovala za Svjetsko prvenstvo naredne godine.

Drugo mjesto osvojila je Šveđanka Kadi Sanija, a treće Ukrajinka Marina Behromančuk.

Olimpijska šampionka Njemica Malaika Mihambo zauzela je petu poziciju.

Drugi predstavnik Srbije prvog dana finala u Cirihu Armin Sinančević osvojio je fantastično treće mjesto u bacanju kugle (21,86 metara), što je za samo dva centimetra manje od njegovog ličnog i rekorda Srbije.

Pobijedio je Rajan Krauzer, koji je sa 22,67 postavio novi rekord mitinga, dok je drugo mjesto pripalo Džou Kovaču (22,29).

Komentari 0
Povezane vijesti
Ivana i Angelina predvode Srbiju na svjetskom prvenstvu Ivana i Angelina predvode Srbiju na svjetskom prvenstvu
Ivana Španović osvojila zlatnu medalju u troskoku Ivana Španović osvojila zlatnu medalju u troskoku
Ivana Španović osvojila drugo zlato u dva dana Ivana Španović osvojila drugo zlato u dva dana
Najčitanije
  • Emotivan susret sarajevskih građevinaca nakon 50 godina mature
    21h 10m
    0
  • Danas „Konferencija beba“ u Palama
    22h 27m
    0
  • Božović: „Pohod na klanac“ je hodočašće sjećanja i poštovanja
    22h 48m
    0
  • Održano takmičenje u lovu ribe na plovak
    12h 58m
    0
  • Konferencija beba u Palama okupila 252 mališana, najmlađa beba Lazar Savić (FOTO)
    14h 1m
    3