Izlila se Ćehotina, moguća evakuacija građana

19.01.2023. 21:11
0
IZVOR: srna.rs

Služba zaštite i spasavanja u Pljevljima pozvala je građane da budu pripravni nakon što su se izlile rijeke Vezišnica i Ćehotina jer će, ako se situacija iskomplikuje, morati da budu evakuisani.

Iz Službe su istakli da je sitaucija ozbiljna i da je u toku podizanje nasipa uz most na Ćehotini na izlazu iz Pljevalja ka Đurđevića Tari.

- Akumulaciono jezero Otilovići je puno, sada se brana preliva i u ovom momentu više ne postoji mogućnost kontrole toka rijeke Ćehotine pomoću akumulacionog jezera - saopšteno je iz Službe zaštite i spasavanja Pljevlja.

Oni dodaju da su jutros upozorili nekoliko domaćinstava na povećanje nivoa vode i ukazali im da se spreme za potencijalnu evakuaciju.

U Beranama je zbog odrona na magistralnom putu prema Rožaju saobraćaj obustavljen u naselju Baza, jer se ogromna količina zemlje i šljunka obrušila na kolovoz, a nanos je za sobom povukao i stabla.

Policija i nadležne službe su na terenu, ali se još nije počelo sa uklanjanjem nanosa, saopštili su iz Opštinskog tima za zaštitu i spašavanje pojašnjavajući da je klizište još "živo".

Komentari 0
Povezane vijesti
Sjećanje na katastrofalne poplave koje su pogodile Srpsku, Srbiju i FBiH Sjećanje na katastrofalne poplave koje su pogodile Srpsku, Srbiju i FBiH
Smrt pod muljem u Jablanici pola godine bez kazne Smrt pod muljem u Jablanici pola godine bez kazne
Selu kod Vlasenice prijeti ekološka katastrofa Selu kod Vlasenice prijeti ekološka katastrofa
Najčitanije
  • Pronađeno beživotno tijelo muškarca
    15h 7m
    0
  • Paljanin uhapšen nakon što je pucao iz vatrenog oružja
    14h 45m
    0
  • Policajcima isplaćene plate, nekima veće i za 800 KM
    10h 26m
    8
  • Avioni NATO-a ubili pacijente u bolnici "Dr Dragiša Mišović"
    16h 35m
    0
  • Pažnja: Natpis „21.maj 2025. i kill“ na školskoj klupi u OŠ „Sveti Sava“
    4h 4m
    0