Izložba „Čarolija niti“ od 5. do 7. marta

01.03.2024. 13:59
0
IZVOR: katera.news

Izložba ženskih ručnih radova „Čarolija niti“ biće održana u Istočnom Sarajevu od utorka do četvrtka, 5. do 7. marta, a ima revijalno-prodajni i humanitarni karakter.

Izložbu organizuje Matična biblioteka Istočno Sarajevo, a kako su istakli cilj je da se istakne tradicija ženskih ručnih radova na području Sarajevsko-romanijske regije, a humanitarni karakter se ogleda u tome da će izlagači i posjetioci moći da skromnim poklonom poput čarapa, kapa, šalova, uljepšaju barem jedan dan štićenicama Doma za žensku djecu i omladinu u Višegradu.

Ove godine neće biti svečane ceremonije otvaranja, a izložba će biti postavljena u holu Matične biblioteke.

Komentari 0
Povezane vijesti
Svečano zatvoren Međunarodni festival malih scena i monodrame Svečano zatvoren Međunarodni festival malih scena i monodrame
Otvoren „Photo East Fest“ u Istočnom Sarajevu (FOTO) Otvoren „Photo East Fest“ u Istočnom Sarajevu (FOTO)
Održano veče srpske kulture u Palama Održano veče srpske kulture u Palama
Najčitanije
  • Legenda iz naših krajeva: Kako su Turci uzeli Knežinu
    21h 2m
    34
  • Sjećanje na stravičan zločin nad srpskom porodicom Zec
    20h 2m
    5
  • Kojić pozvao načelnike i gradonačelnike da se suprotstave novom Zakonu o uređenju prostora i građenju
    20h 11m
    2
  • U BiH zatvorena prva pumpa zbog američkih sankcija NIS-u
    17h 48m
    0
  • ,,Glas Crnogorca“ 1895: Vječni pokoj najsrećnijoj Srpkinji koja je srpstvu podarila prvog Srbina – knjaza Nikolu
    16h 11m
    0