Japanci uveli obavezno spavanje na poslu

20.01.2020. 20:22
0
IZVOR: nezavisne.com

Japanski poslodavci odlučili su da spavanje na radnom mjestu postaje dio radnih obaveza svakog zaposlenog. Tu se ne misli da će zaposleni dobiti nekoliko minuta da sklope oči ispred svog računara, već će na raspolaganje dobiti sobu za spavanje.

Odlučili su to nakon što je novo istraživanje pokazalo da pospanost zaposlenih, koja onda utiče na radnu efikasnost, japanske kompanije godišnje košta čak 138 milijardi dolara, prenose Večernje novosti.

Zato je prijedlog poslodavaca i japanskog Ministarstva zdravlja da zaposleni dobiju bar pola sata za spavanje u ranom poslijepodnevu. Nextbeat, japanska IT kompanija, odmah je prihvatila taj trend, pa je za svoje zaposlene odmah uspostavila dvije, kako kažu, "strateške spavaće sobe".

Sobe su opremljene uređajima za blokiranje buke, krevetima i sofama, a mobilni, tableti i laptopovi su najstrože zabranjeni.

Komentari 0
Povezane vijesti
Znate li zašto tokom proljeća spavamo manje? Znate li zašto tokom proljeća spavamo manje?
Sve više zaposlenih žena u Srpskoj Sve više zaposlenih žena u Srpskoj
Polovina zaposlenih u BiH želi da promijeni posao Polovina zaposlenih u BiH želi da promijeni posao
Najčitanije
  • Na današnji dan rođen Filip Višnjić
    1h 46m
    3
  • Istočna Ilidža: Obavještenje o privremenoj obustavi saobraćaja
    20h 30m
    0
  • Stari Brod - iskaz grupe svjedoka iz Čajniča
    1h 43m
    3
  • Javna diskusija o vakcinaciji djece 25. aprila u Kulturnom centru Istočno Novo Sarajevo
    21h 1m
    0
  • Preminula majka Milorada Dodika
    18h 55m
    2