Jovana Preković prvak svijeta u karateu

20.11.2021. 18:46
1
IZVOR: srpskainfo.com

Srpska karatistkinja Jovana Preković odbranila je titulu prvaka svijeta u kategoriji do 61 kilograma na šampionatu koje se održava u Dubaiju.

Jovana je u finalu pobijedila Ukrajinku Anitu Seroginu rezultatom 2:1 i tako je odbranila svjetsko zlato koje je osvojila u Madridu 2018. godine.

U fantastičnoj 2021. godini 25-godišnja Aranđelovčanka je postala i šampionka Evrope, a kruna sezone bile su Olimpijske igre u Tokiju, gdje je takođe osvojila najsjajnije odličje!

Srpski karatisti sutra imaju priliku za još jednu zlato, pošto se muški tim plasirao u finale.

Komentari 1
  • Generic placeholder image
    Krle 20.11.2021. 20:25
    Svaka čast mladoj Jovani i majci koja je rodila na ponos čitavog Srpskog roda. Bravo Srpkinjo.
Povezane vijesti
Kurteš: Kada vidim da me moj grad podržava, znam da sam postigla nešto veliko Kurteš: Kada vidim da me moj grad podržava, znam da sam postigla nešto veliko
Aleksandra Jakšić osvojila zlato na prvenstvu Republike Srpske Aleksandra Jakšić osvojila zlato na prvenstvu Republike Srpske
Osmogodišnja Irina sa Pala niže uspjehe u karateu Osmogodišnja Irina sa Pala niže uspjehe u karateu
Najčitanije
  • Rogatičanin Nebojša Erić od drveta stvara što očima vidi
    21h 0m
    0
  • ViK Istočno Sarajevo: Apel za potrošače
    22h 18m
    2
  • Ugašena četiri požara, izgorio pomoćni objekat u Baltićima u Sokocu
    23h 54m
    0
  • Kalinovačka olimpijada "Gvozno-Moba-Ozon 2025"
    22h 54m
    0
  • Romanijska Lazarica – prava nebesnica
    1h 18m
    0