Juniori i stariji pioniri „Famosa“ sveukupni pobjednici juniorskog prvenstva BiH

20.05.2024. 20:39
0
IZVOR: katera.news

Prvenstvo BiH za juniore i starije pionire u džudou održano je juče u Sportskoj dvorani „Vitez“, a prvenstvo je bilo u znaku Džudo kluba „Famos“ iz kojeg poručuju da su „naprosto oduvali konkurenciju“.

„Famos“ je na prvenstvu, u organizaciji Džudo kluba „Vitez“ u obje konkurencije ponio epitet najboljeg džudo kluba.

- Još jednom smo pokazali da ćemo još dugo vladati tatamijem bosanskohercegovačkog džudoa – naveli su iz Džudo kluba „Famos“.

Maestralnim pobjedama posebno se istakla Lana Škiljević u kategoriji -63 kg, koja je nakon titule kadetske prvakinje BiH osvojila titulu i juniorske šampionke BiH, iako je kadetkinja i sledeće godine.

Ističu da sve pohvale zaslužuju i ostali šampioni Lana Erić -57 kg i  Lana Bjelica +78 kg.

- Takođe se istakao petnaestogodišnji Nikola Lubura koji je u produžecima izgubio od šest godina strijeg takmičara „Sokola“ iz Zvornika – istakli su iz „Famosa“.

Srebrne medalje osvojili su i Andrea Simović u kategoriji +78  i  Aleksandar Vuković u kategoriji -73 kg, dok su bronzane medalje osvojili Anđela Veselinović -57 kg i Sanja Škrba -78 kg.

U konkurenciji pionira šampionske titule osvojili su Ana i Marija Simanić u kategorijama -52 kg i 63 kg, te Lazar Vujičić -46 kg.

Srebrne medalje osvojili su Nikola Andrić u kategoriji -42 kg i Lana Štaka, kategorija +63 kg, dok su bronze pokupili Andrej Ždrale u -55 kg kategoriji i Stefan Škiljević, kategorija -73 kg.

Osvajači medalja stekli su pravo učešća na prvenstvima Balkana koja će se održati u narednom periodu.