Kalinovik: Broj gimnazijalaca u stalnom padu, u ovoj godini 12 novih učenika

18.08.2019. 09:34
0
IZVOR: SRNA

U prvu godinu Gimnazije "Kalinovik" u istoimenoj opštini u školsku 2019/2020. godinu upisano je samo 12 učenika, od 52 ukupno planiranih, rekao je direktor škole Ranko Govedarica.
Prema njegovim riječima, broj učenika u kalinovačkoj Gimnaziji posljednjih godina je između 10 i 15 po generaciji, a godinama je primjetna tendencija smanjenja broja učenika koja se očekuje i u budućnosti. 

-Gimnazija je opšteg smjera i ne obrazujemo učenike za druge struke - rekao je Govedarica, te dodao da škola ima 23 zaposlenih. 

On je istakao da nastavno osoblje nema punu normu, te da veliki broj njih paralelno radi u osnovnoj i srednjoj školi. 

Govedarica je naveo da je škola u potpunosti opremljena i da ima dobre uslove za odvijanje nastave. 

-Imamo funkcionalan školski objekat na kojem je promijenjena stolarija i krov, pet i zimi toplih učionica, te kabinet za informatiku sa 16 računara, tako da svaki učenik na časovima informatike ima računar za sebe - rekao je Govedarica. 

Škola raspolaže i fiskulturnom salom, sportskim terenima, bibliotekom, a osim nastave u kalinovačkoj gimnaziji, prema riječima direktora, odvijaju se i različite vannastavne aktivnosti, te radi više sekcija. 

-Za učenike se organizuju izleti i putovanja - rekao je Govedarica i dodao da đaci ove škole posljednjih godina nisu pokazali interesovanje za odlazak na ekskurziju, iako im je bila ponuđena. 

Govedarica je istakao dobru saradnju sa Ministarstvom prosvjete i kulture Republike Srpske, te Pedagoškim zavodom Srpske, a posebnu zahvalnost izrazio je opštini Kalinovik, koja snosi sve troškove Gimnazije. 

-Imamo odlične uslove za izvođenje nastave, nemamo nikakvih problema, osim malog broja đaka - naveo je Govedarica. 

Srednjoškolsko obrazovanje u Kalinoviku datira od 1966. godine, kada je škola radila kao područno odjeljenje fočanske gimnazije "Dr Simo Milošević". Odlukom Vlade Republike Srpske kalinovačka gimnazija od 2010. godine djeluje kao samostalna ustanova.

Komentari 0
Povezane vijesti
Kalinovačka olimpijada "Gvozno-Moba-Ozon 2025" Kalinovačka olimpijada "Gvozno-Moba-Ozon 2025"
Kalinovik: Drveni most iz austrougarskog perioda uskoro će biti rekonstruisan Kalinovik: Drveni most iz austrougarskog perioda uskoro će biti rekonstruisan
U ovoj opštini stanuje „najmanja“ gimnazija u Srpskoj U ovoj opštini stanuje „najmanja“ gimnazija u Srpskoj
Najčitanije
  • Pale: Usljed nesuglasica u saobraćaju, vozaču nanio tjelesne povrede i oštetio automobil
    23h 3m
    4
  • Kako je nestao drevni srpski Dubrovnik
    16h 11m
    34
  • Saša Zoranović - Kvrguša koja ga je odvela među top 10 kuvara svijeta
    12h 50m
    0
  • Razmatra se opcija da Dodik bude kandidat za predsjednika Srbije nakon Vučića?
    18h 57m
    12
  • Diana Budisavljević - Srpski anđeo
    19m
    0