Klubovi poslanika traže ostavku Novalića i Vlade FBiH

01.06.2020. 21:49
0
IZVOR: nezavisne.com

Klubovi poslanika u Predstavničkom domu Parlamentarne skupštine FBiH zatražili su od premijera Federacije BiH Fadila Novalića i Vlade FBiH da podnesu "hitnu i neodložnu ostavku".

Prijedlog zaključka u kojem se raže ostavke potpisali su predsjednici klubova poslanika u Predstavničkom domu FBiH.

Podsjećamo, Novalić je uhapšen prošle sedmice zbog afere "Respiratori". Osim njega tada su uhapšeni i suspendovani načelnik FUCZ Fahrudin Solak, te vlasnik firme "Srebrena malina" koja je uvezla sporne respiratore Fikret Hodžić.

Nakon ispitivanja Tužilaštvo je predložilo pritvor za uhapšene, ali je Sud taj prijedlog odbio. Iz Tužilaštva su najavili žalbu na ovu odluku Suda.

Afera "Respiratori" potresla je FBiH, nakon što su preko firme "Srebrena malina" uvezeni respiratori za koje je istragom utvrđeno da se ne mogu koristiti na odjeljenjima intenzivne njege.

Respiratori su plaćeni 10,5 miliona maraka.

Komentari 0
Povezane vijesti
Usvojene izmjene Zakona o javnim nabavkama i Krivičnog zakona BiH Usvojene izmjene Zakona o javnim nabavkama i Krivičnog zakona BiH
Dubravko Čampara podnio ostavku na mjesto tužioca Dubravko Čampara podnio ostavku na mjesto tužioca
Izglasana smjena srpskih zamjenika ministara u Savjetu ministara Izglasana smjena srpskih zamjenika ministara u Savjetu ministara
Najčitanije
  • Na Baščaršiji poskupjeli ćevapi
    10h 31m
    8
  • Ukaz o načinu pozdravljanja 1884: Po srpskom običaju svaki Srbin…
    16h 44m
    0
  • Zamjena elektronskih zdravstvenih kartica više neće biti besplatna
    13h 24m
    0
  • Iguman manastira Svete Trojice u Ozerkovićima u posjeti Opštini Pale
    13h 8m
    0
  • Održano guslarsko veče u Podgrabu (FOTO)
    14h 26m
    0