Književno i filmsko veče povodom 80 godina od rođenja Rajka Petrova Noga

28.11.2025. 08:56
0
IZVOR: katera.news

Književno i filmsko veče povodom obilježavanja 80 godina od rođenja istaknutog srpskog pjesnika Rajka Petrova Noga biće održano večeras na Filozofskom fakultetu u Palama.

Na manifestaciji će učestvovati dekan Filozofskog fakulteta Vladan Bartula, direktor Kinoteke Republike Srpske Snežan Lalović, akademik Ranko Popović, kao i pjesnici Zdravko Miočić i Pero Zubac.

Cilj događaja je podsjećanje na bogat i višedecenijski stvaralački opus Rajka Petrova Noga, jednog od najznačajnijih savremenih srpskih pjesnika, esejista i kulturnih radnika, najavljeno je iz Filozofskog fakulteta.

Program počinje u 19.00 časova u amfiteatru Filozofskog fakulteta, a izjave za medije planirane su neposredno prije početka događaja.

Komentari 0
Povezane vijesti
Na Filozofskom fakultetu obilježene tri decenije studijskog programa Srpski jezik i književnost Na Filozofskom fakultetu obilježene tri decenije studijskog programa Srpski jezik i književnost
Predavanje na temu „Dječija književnost u službi vaspitanja“ na Filozofskom fakultetu Predavanje na temu „Dječija književnost u službi vaspitanja“ na Filozofskom fakultetu
U srijedu književno veče sa Neletom Karajlićem na Palama U srijedu književno veče sa Neletom Karajlićem na Palama
Najčitanije
  • Dan kada je okean progutao „nepotopivi“ Titanik
    19m
    3
  • Osveštani temelji budućeg Hrama Svetih apostola Petra i Pavla u Podromaniji
    15h 17m
    0
  • Sutra isplata mjesečnog boračkog dodatka i naknada korisnicima socijalnih davanja
    19h 50m
    0
  • "Vaskršnje radosti" okupile najmlađe sugrađane (FOTO)
    20h 46m
    0
  • Osumnjičeni za ubistvo u sarajevskom naselju Dobrinja predati tužilaštvu
    16h 17m
    0