Konkurs za izradu idejnog rješenja centralnog spomen-obilježja u Rogatici

24.05.2022. 13:46
0
IZVOR: srna.rs

Opština Rogatica raspisala je konkurs za izradu idejnog rješenja centralnog spomen-obilježja za šta je planirano 50.000 KM.

Izgradnja je planirana u blizini Spomen-sobe i zgrade Opštinske uprave, odakle navode da je osnovni cilj konkursa odabir kvalitetnog, funkcionalnog i ekonomičnog rješenja spomen-obilježja, koje će se uklopiti sa postojećom Spomen-sobom u kojoj su upisana imena poginulih boraca Odbrambeno-otadžbinskog rata.

Pravo učešća na konkursu imaju sva pravna i fizička lica koja posjeduju stručne kvalifikacije, odnosno diplomu Arhitektonskog fakulteta, Akademije likovnih umjetnosti ili su dokazani umjetnici bez obzira na stručnu kvalifikaciju.

Prema ovom konkursu, prva nagrada za najbolje rješenje je 2.000 KM, druga 1.000 KM, i treća 500 KM.

Konkurs će biti otvoren do 27. juna do 12.00 časova.

Konkursnu dokumentaciju kandidati mogu preuzeti svakim radnim danom od 7.00 do 15.00 časova u Centru za pružanje usluga građanima, šalter sali Opštinske uprave ili na internet stranici opštine www.rogatica.ba.

Komentari 0
Povezane vijesti
Konjske trke "Borike" 2. avgusta Konjske trke "Borike" 2. avgusta
Potvrđene optužnice zbog nasilja u porodici i nanošenja teških povreda Potvrđene optužnice zbog nasilja u porodici i nanošenja teških povreda
"Ilindanski sabor“ na Borikama od 31. jula do 2. avgusta "Ilindanski sabor“ na Borikama od 31. jula do 2. avgusta
Najčitanije
  • Dva lica povrijeđena u saobraćajnoj nezgodi u Miljevini
    14h 41m
    0
  • Pečeni susam krompir
    14h 41m
    0
  • Tačno 115 riječi koje su promijenile tok istorije (FOTO)
    15h 6m
    11
  • Na današnji dan se srpska zastava vijorila na Bijeloj kući
    15h 16m
    2
  • Na današnji dan napadom Austrougarske na Srbiju počeo Prvi svjetski rat
    15h 50m
    0