Korona obustavila rad fabrike u Modriči

04.06.2020. 13:16
0
IZVOR: nezavisne.com

Direktor fabrike obuće "Alfa" u Modriči Ljubiša Stanišić, kompanije koja je postala novo zarište zaraze virusa korona u Republici Srpskoj, rekao je da su prvog oboljelog od kovida-19 u ovoj fabrici imali u nedjelju, te da su sa porastom oboljelih samoinicijativno obustavili rad fabrike.

- Prvi zaraženi je radio u pogonu koji mi nazivamo linija 1, čim se pojavila prva zaražena osoba odmah smo zaustavili kompletan pogon, ljude smo poslali kući u izolaciju kao i sve one koji su ostvarili potencijalni kontakt sa prvozaraženim - rekao je Stanišić.

Istakao je da su sve uradili po uputstvima nadležnih institucija u cilju da se smanji prenos zaraze.

- Juče smo dobili informaciju da ima još zaraženih i odmah smo samoinicijativno obustavili rad kompletne fabrike do daljnjeg. Trenutno je zaraženo 25 radnika naše kompanije, mi čekamo dalje instrukcije nadlećnih organa", kazao je Stanišić.

Komentari 0
Povezane vijesti
Gripa i korona ponovo pune ambulante u Srpskoj Gripa i korona ponovo pune ambulante u Srpskoj
Solaković tvrdi da zna zašto se pojavila epidemija karcinoma: "Bolje da su bacili atomsku bombu nego taj virus" Solaković tvrdi da zna zašto se pojavila epidemija karcinoma: "Bolje da su bacili atomsku b...
U vrijeme korone novac nosili u US Nenada Stevandića (VIDEO) U vrijeme korone novac nosili u US Nenada Stevandića (VIDEO)
Najčitanije
  • „Kasperijada“ sutra u Palama
    15h 23m
    0
  • Na Elektrotehničkom fakultetu promovisano 49 inženjera i jedan master elektrotehnike (FOTO)
    13h 34m
    0
  • Trudnice tužbama zasule Fond zdravstvenog osiguranja
    6h 1m
    0
  • Večeras "Konferencija beba" u Istočnoj Ilidži
    17h 6m
    0
  • Danas promocija diplomiranih inženjera i mastera elektrotehnike
    18h 20m
    0