KS: Većina prosvjetnih radnika za povratak đaka u klupe od 1. novembra

18.10.2020. 10:49
0
IZVOR: SRNA

Većina prosvjetnih radnika u Kantonu Sarajevo saglasna je da se učenici vrate u školske klupe od 1. novembra, pokazuje anketa Samostalnog sindikata osnovnog obrazovanja u ovom kantonu.

Za povratak đaka u klupe izjasnilo je 62,5 odsto prosvjetnih radnika, 21 odsto smatra da treba nastaviti sa kombinovanim modelom nastave, a 16,5 odsto je mišnjenja da nastava za učenike treba biti onlajn.

Iz Sindikata su naveli da su sproveli trodnevno anketiranje u svim osnovnim školama u Kantonu, u kome su se prosvjetni radnici izjašnjavali za jedan od tri modela izvođenja nastave od 1. novembra, s ciljem postizanja kvalitetnog obrazovanja u novonastalim okolnostima.

Rezultat ankete potvrđuje da računari ne mogu zamijeniti živu riječ i socijalnu interakciju, kao i da nastavnici i ostali radnici u školama rade dodatne poslove, da su radnici preopterećeni dodatnim obavezama, posebno onim koji su direktno povezani sa zdravstvenim i epidemiološkim mjerama.

Iz Sindikata su istakli da će restrikcije i kombinovana nastava definitivno dovesti do pada kvaliteta obrazovanja, posebno u segmentu pravičnosti u odnosu na sve učenike.

- Sindikat će u narednom periodu tražiti obezbjeđivanje boljih i adekvatnih uslova za rad, ne samo radnika već i učenika. Imperativ Sindikata i dalje će biti zdravlje i bezbjednost radnika i učenika u školama, ali će se o kvalitetu obrazovanja morati govoriti i preduzeti sve što treba - naglašeno je iz Sindikata.

Komentari 0
Povezane vijesti
Radne navike đaka nikad gore, znanje srozano Radne navike đaka nikad gore, znanje srozano
Na području Kantona Sarajevo zatečene državljanke Kine i Brazila, žrtve prostitucije Na području Kantona Sarajevo zatečene državljanke Kine i Brazila, žrtve prostitucije
Učionice ostaju bez đaka, ali i nastavnika Učionice ostaju bez đaka, ali i nastavnika
Najčitanije
  • „Opsada i odbrana Ilidže“ – svjedočenje jednog vremena
    16h 50m
    3
  • Sveeparhijski sabor u spomen na sveštenomučenike dabrobosanske sutra u Bilješevu kod Kaknja
    4h 1m
    0
  • Božović: Malo će galamiti i prijetiti, a poslije će biti „pojela maca“
    22h 22m
    0
  • Na današnji dan rođen kompozitor "Marša na Drinu" Stanislav Binički
    4h 2m
    0
  • Poznato čije je tijelo pronađeno u Savi
    16h 23m
    0