Lana Lubura bronzana na Evropskom kadetskom kupu

12.05.2022. 12:19
1

U Bukureštu je proteklog vikenda održan Evropski kup za kadete na kome su učestvovali najbolji kadeti iz 34 zemlje Evrope.

Takmičarka „Famosa i reprezentativka BiH Lana Lubura još jednom je potvrdila da joj je mjesto u samom vrhu jer se nakon tri pobjede i jednog poraza domogla medalje.

Lubura je u prvo kolu savladala predstavnicu Bugarske, zatim Turske, da bi u trećem kolu izgubila od Srpkinje koja je nosilac evropske kadetske medalje .

Nakon divovske borbe, u borbi za medalju savladala je reprezentativku Mađarske.

Na ovom takmičenju odličan rezultat postigla je i Andrea Simović osvojivši 5. mjesto.