Lana Pudar osvojila i treće zlato u Beogradu

09.07.2023. 19:01
0
IZVOR: srna.rs

Reprezentativka BiH u plivanju Lana Pudar osvojila je zlatnu medalju u trci 50 metara delfin na Evropskom juniorskom prvenstvu u Beogradu, što je novi rekord evropskih juniorskih prvenstava.

Pudar je u finalu današnje trke ostvarila vrijeme od 26.10 sekundi i osvojila treće zlatno odličje na prvenstvu.

Na drugo mjesto plasirala se Martine Damborg iz Danske sa 15 stotinki zaostatka, dok je na trećem mjestu završila Ana Marija Berstler iz Njemačke sa vremenom 26.80.

Lana Pudar je prethodno osvojila zlatne medalje u trkama na 100 i na 200 metara delfin stilom.