Lečić: Publika je bila sjajna

10.12.2024. 18:43
0
IZVOR: srna.rs

Glumac Branislav Lečić, koji je sa koleginicom Jovanom Krstić, na Međunarodom festivalu malih scena i monodrame u Istočnom Novom Sarajevu izveo duodramu "Oleana", rekao je da su sa ljubiteljima pozorišne umjetnosti u Istočnom Sarajevu ostvarili sjajan kontakt.

- Što se tiče posetilaca i našeg kontakta sa publikom, zaista je bilo sjajno. Publika je ušla u temu i shvatila da je ono što je /američki pisac Dejvid/ Mamet napisao pre 35 godina aktuelno i danas - rekao je Lečić.

On je naveo da se tema predstave bavi muško-ženskim odnosom, odnosom profesora i studenta.

Lečić je najavio da će ova predstava ubrzo biti izvedena u više gradova u Crnoj Gori.

Govoreći o ličnom angažmanu, Lečić je rekao da trenutno radi više predstava u Beogradu, od Jugoslovenskog dramskog pozorišta, Zvezdara teatra, preko Slavije, do Narodnog pozorišta Magbet.

Na pitanje novinara da li više voli film ili pozorište, Lečić je rekao da uvažava sve medije, ali da više voli film.

- Film je nekako sublimativan, nego serije i televizijska kamera. Bez obzira što se i tu dobro snalazim, ja sam glumac koji je prošao sve medije - naveo je on.

Lečić je dodao da je radio i na sinhronizaciji crtanih i animiranih filmova, na radiju, radio drame, da mu ništa nije strano, jer to je test za svakog ozbiljnog glumca.

Duodrama "Oleana" Centra za kulturu Tivat izvedena je na Međunarodnom festivalu malih scena i monodrame, koji je održan od 4. do 8. decembra u Kulturnom centru Istočno Novo Sarajevo.

Komentari 0
Povezane vijesti
Dr Bojan Stevanović novi specijalista na Odjeljenju ginekologije i akušerstva Dr Bojan Stevanović novi specijalista na Odjeljenju ginekologije i akušerstva
Prva humanitarna kotlićijada u Istočnom Sarajevu 12. jula Prva humanitarna kotlićijada u Istočnom Sarajevu 12. jula
Lučić: Zatrpavanje požarišta da bi se smanjio dim Lučić: Zatrpavanje požarišta da bi se smanjio dim
Najčitanije
  • Borbe na Treskavici 1995. godine (FOTO)
    21h 10m
    13
  • Na današnji dan umro veliki Borislav Pekić: Srpski pisac koji je svoj život posvetio borbi za slobodu
    21h 13m
    0
  • Srpska nevjesta iz Holivuda
    21h 10m
    0
  • Potvrđena optužnica protiv poštara za pronevjeru 23.831 KM
    21h 34m
    0
  • Dr Bojan Stevanović novi specijalista na Odjeljenju ginekologije i akušerstva
    16h 21m
    1