Magla ponegdje u kotlinama i na planinama smanjuje vidljivost

04.07.2020. 08:51
0
IZVOR: Srna

Magla jutros smanjuje vidljivost ponegdje u kotlinama i u višim krajevima u Republici Srpskoj i Federaciji BiH /FBiH/, a vozi se po suvim i mjestimično vlažnim kolovozima, saopšteno je iz Auto-moto saveza /AMS/ Srpske.

Vanredni prevoz ovih dana kreće se na relacijama puteva granični prelaz Brod-Karuše, Karuše-granični prelaz Brod, Banj Brdo-Bijeljina-Rača i Stanić Rijeka-Karuše, pa iz AMS-a mole vozače da budu oprezni i da poštuju uputstva lica iz pratnje.

Izmjene u odvijanju saobraćaju aktuelne su na putevima na kojima se izvode radovi, a vozačima se savjetuje oprezna vožnja.

Radovi se izvode na putnima pravcima Ljubinje-Trebinje u mjestu Tulje, Crna Rijeka-Bjelajce, na magistralnom putu u Vlasenici zbog izgradnje poslovnog objekta, na području Prijedora, Prnjavora, Broda i Kotor Varoša, Banjaluka-Stari Majdan, Ukrina-Klupe u mjestu Šnjegotina, Drinjača-Milići-Vlasenica, Čatrnja-Gradiška, Ugljevik-Glavičice u rejonu Starog Ugljevika, Priboj-Lopare, od Kotorskog prema Doboju, u opštinama Istočna Ilidža i Trnovo, Ukrina-Gornja Vijaka i Šekovići-Caparde.

U FBiH danas počinje rekonstrukcija mosta preko rijeke Ljubine u Semizovcu. Za vrijeme izvođenja radova saobraćaj iz smjera Tuzle biće preusmjeren na alternativni regionalni put i auto-put.

Saobraćaj je obustavljen zbog radova u tunelima Ormanica na magistralnom putu Srebrenik-Orašje i Vinac na magistralnom putu Jajce-Donji Vakuf.

Zbog radova na mostu u mjestu Reljevo na magistralnom putu Jošanica-Stup saobraćaj je obustavljen i preusmjeren na alternativne pravce.

U toku je sanacija mostova i na magistralnim putevima Srebrenik-Šićki Brod /preko Tinje, u mjestu Drenik/, na ulazu u Jajce, te na petlji Blatuša, kod Zenice, a na tim lokacijama saobraćaj se odvija usporeno.

Radovi su aktuelni i u tunelu Vranduk kod Zenice, gdje su i dalje na snazi izmjene u odvijanju saobraćaja.

Kada je riječ o graničnim prelazima, jutros nema dužih čekanja. Na prelazima Hum i Metaljka nije dozvoljen ulazak u Crnu Goru, dok je granični prelaz Deleuša od ranije zatvoren zbog radova.

Ulazak u Crnu Goru iz BiH moguć je samo uz obavezni PCR ili ELISA test star maksimalno 48 časova. Tranzit kroz Crnu Goru bez posjedovanja PCR ili ELISA testa omogućen je uz kontrolu vremena ulaska, prolaska kontrolnih punktova i izlaska, bez zadržavanja u Crnoj Gori.

Komentari 0
Povezane vijesti
Povećana opasnost od odrona, klizišta i obrušavanja drveća na kolovoz Povećana opasnost od odrona, klizišta i obrušavanja drveća na kolovoz
Buloščić: Putevi prohodni, uz povremene zastoje šlepera s prikolicama Buloščić: Putevi prohodni, uz povremene zastoje šlepera s prikolicama
Buloščić: Prohodni svi putni pravci Buloščić: Prohodni svi putni pravci
Najčitanije
  • Vremeplov - U velikom požaru na Baščaršiji izgorjelo 1.600 srpskih dućana
    2h 9m
    3
  • Željko Pržulj – Vladika (odlomak)
    1h 1m
    0
  • Motociklista sa Pala teško povrijeđen u saobraćajnoj nezgodi
    10h 48m
    0
  • Emanuel Žofre ima najbolje šanse da bude naredni visoki predstavnik u BiH
    8h 9m
    0
  • Šmit potvrdio njemačkim dnevnim novinama da podnosi ostavku
    23h 38m
    4