Magla uzrok nesreće u kojoj je poginuo Brajant i njegova kćerka

27.01.2020. 09:20
0
IZVOR: Blic.rs

Kobi Brajant, njegova kćerka Đijana i još sedam ljudi izgubilo je život nakon pada helikoptera u mjestu Kalabasas u Kaliforniji.

Prema navodima stranih medija, kada se desila stravična nesreća, vrijeme je bilo izuzetno loše.

Kako prenosi “CNN”,vremenski uslovi u trenutku nesreće nisu bili ni malo dobri. Bilo je oblačno i maglovito uz sitne kapi kiše.

– Relativna vlažnost vazduha bila je 100 odsto, što znači da je vazduh bio kao supa – rekao je Majkl Gaj, metereolog CNN.

Ono što je dodatno otežalo vidljivost, jeste zagađenje i čestice koje su se pojavile u vazduhu usljed divljih požara u Kaliforniji, a podaci se servisa za praćenje letova ukazuju da je helikopter naišao na probleme tokom leta iznad Zoološkog vrta u Los Anđelesu i da je potom kružio na niskoj visini dok su se vremenski uslovi pogoršavali.

Mediji su prenijeli da su u nedjelju zbog loših vremenskih prilika bile prizemljene čak i letjelice policije Los Anđelesa, zadužene za nadzor grada iz vazduha.

 

Komentari 0
Povezane vijesti
Šest godina od smrti legendarnog Kobija Brajanta Šest godina od smrti legendarnog Kobija Brajanta
Gačanima preporučeno da manje izlaze iz kuće i nose maske Gačanima preporučeno da manje izlaze iz kuće i nose maske
Kako voziti po magli? Kako voziti po magli?
Najčitanije
  • „Ako izađeš, bićeš zaklan“: Ispovijest Danila Beribake koji je preživio pakao Doborovoljačke ulice
    1h 57m
    17
  • U pucnjavi na Dobrinji poginulo jedno lice
    18h 0m
    0
  • Najhladnije prvomajsko jutro na Sokocu od 1961. godine
    22h 25m
    0
  • Potraga za muškarcem koji je na Dobrinji ubio ženu
    16h 36m
    0
  • Uhapšen muškarac osumnjičen za ubistvo žene na Dobrinji
    15h 36m
    0