Majka koja je povrijeđena u padu nadstrešnice počela da viđa dijete

13.03.2025. 10:13
0
IZVOR: Nezavisne

Upravnica Klinike za anestesiju, intenzivnu terapiju i terapiju bola Kliničkog centra Vojvodine Teodora Tubić rekla je danas da je T. M, pacijentkinja povrijeđena usljed pada nadstrešnice na Železničkoj stanici u Novom Sadu, sada van jedinice intenzivne njege.

-Teodora je stabilno, nije više na jedinici intenzivnog lečenja, nalazi se na odeljenju. Odluke o njenom zdravlju i dalje se donose multidisciplinarno, previjanja koja su neophodna su proređena - rekla je Tubić.

Istakla je da se nada da će pacijentkinja čim prije biti na rehabilitaciji ili kod kuće, jer dobro napreduje.

-Ona je raspoložena, vredna je svakog divljenja, od starta su njena pozitivnost i energija fascinantni - kazala je Tubić.

Prema riječima doktorke, porodica je ključ uspjeha pacijentkinje, jer su svakog dana uz nju.

-Ona viđa i dete svaki put kad se stvore uslovi, tako da i majčinstvo pomaže - rekla je Tubić.

Tubić je rekla da neke rane još uvijek treba da se saniraju, ali da situacija koja je 1. novembra djelovala beznadežno, sada je jedan veliki uspjeh.

-I mi kao njeni lekari, treba da budemo profesionalci, ali posle četiri meseca ne možemo da ne budemo emotivno povezani sa njom - kazala je Tubić.

Prilikom pada nadstrešnice na Železničkoj stanici u Novom Sadu, 1. novembra, poginulo je 15 osoba, a dvije su teže povrijeđene, prenosi Telegraf.

Komentari 0
Povezane vijesti
Nove informacije o stanju Teodore, jedine preživjele u padu nadstrešnice Nove informacije o stanju Teodore, jedine preživjele u padu nadstrešnice
Prije 27 godina srušen Žeželjev most preko Dunava Prije 27 godina srušen Žeželjev most preko Dunava
Istraga pada nadstrešnice u Novom Sadu Istraga pada nadstrešnice u Novom Sadu
Najčitanije
  • Ukradena tri klima-uređaja iz kladionice u Istočnoj Ilidži
    8h 11m
    2
  • Poljska uvela sankcije Miloradu Dodiku!
    22h 3m
    9
  • Ova zanimanja se najviše traže u BiH
    5h 55m
    0
  • Udruženje za djecu i omladinu sa posebnim potrebama „Sunce“ iz Pala proslavilo krsnu slavu
    22h 16m
    0
  • Sutra obilježavanje "Dana odbrane Ilidže"
    9h 47m
    1