Maksim Avramović postao prvak Balkana

06.12.2019. 22:11
1
IZVOR: sportdc.net

Karatista Slavije, Maksim Avramović, osvojio je danas titulu prvaka Balkana na takmičenju koje je počelo u Brežicama.

On je u kategoriji juniora preko 76 kilograma stigao do zlatne medalje odradivši sjajnih pet borbi. Prvo je savladao reprezentativca Srbije, Stefana Đurkovića, zatim Hrvata Luku Stefana Ciprića, potom još jednog Hrvata Leona Goljka, da bi u finalu prošao i svog reprezentativnog kolegu, Sandra Krešića. Finale je donijelo borbu protiv Crnogorca, Nemanje Jovovića, kojeg Avramović dobija sa 3:0 i osvaja zlatnu medalju.

Danas su nastupili i Anđela Eraković, te Aleksandar Raonić, ali su oni poraženi u prvom kolu, dok sutra na borilište izlazi još jedna velika uzdanica Sokolova i reprezentacije BiH, Marina Kurteš.

Komentari 1
  • Generic placeholder image
    Ana 04.10.2020. 18:53
    Svaka cas Maksime 🥋🥊💪🏻
Povezane vijesti
Svečano zatvoren Međunarodni festival malih scena i monodrame Svečano zatvoren Međunarodni festival malih scena i monodrame
Otvoren „Photo East Fest“ u Istočnom Sarajevu (FOTO) Otvoren „Photo East Fest“ u Istočnom Sarajevu (FOTO)
Održano veče srpske kulture u Palama Održano veče srpske kulture u Palama
Najčitanije
  • Mićo Vlahović Kroki - heroj Vogošće
    20h 43m
    20
  • Gordana Zec o ubistvu svoje porodice u Zagrebu
    20h 42m
    2
  • Uroš Predić – jedan od najvećih srpskih slikara realizma
    20h 40m
    0
  • Dnevnik ratnog hirurga: „Bože, poštedi decu!“
    11h 53m
    0
  • Škotlanđanka postala „majka srpske nacije“ u Velikom ratu - Žena koja je odbila da "ode kući i sjedi mirno"
    20h 42m
    0