Marija Simanić šampionka Balkana

19.06.2023. 11:27
0
IZVOR: katera.news

Proteklog vikenda je u rumunskom gradu Sibiu održano Prvenstvo Balkana za mlađe pionire, a takmičari „Famosa ponovo su bili perjanica reprezentacije BiH i najuspješniji klub.

Milijan Veletić i Nikola Andrić nastupali su prvog takmičarskog dana dok su Marija Simanić i Lazar Vujičić na tatami izašli drugog takmičarskog dana.

Marija Simanić je do titule šampiona Balkana došla nakon što je u prvom kolu savladala reprezentativku Moldavije, u drugom kolu reprezentativku Turske i Rumunije. U polufinalnoj borbi je savladala reprezentativku Bugarske, a u finalu predstavnicu Turske.

Milijan Veletić je do bronzane medalje došao nakon pobjede nad predstavnikom Bugarske, dok je izgubio od reprezentativca Crne Gore, koji je postao vicešampion Balana.

Lazar Vujičić je dvadeset dana pred ovog takmičenje slomio prst i bez  treninga nastupao na Prvenstvu Balkana. Vujičić je do bronzane medalje stigao pobjedivši reprezentativce Turske, Bugarske i Rumunije.

Nikola Andrić je nakon poraza u prvom meču od predstavnika Turske završio nastup.

Ovo je peta balkanska medalja za udo klub „Famos u ovoj godini i druga titula šampiona Balkana.

Komentari 0
Povezane vijesti
Nikola Lubura na prestižnom evropskom kupu u Tbilsiju Nikola Lubura na prestižnom evropskom kupu u Tbilsiju
„Famos“ najbolji klub iz Republike Srpske na Prvenstvu BiH „Famos“ najbolji klub iz Republike Srpske na Prvenstvu BiH
Odlični rezultati takmičara Džudo kluba „Famos“ na Prvenstvu Republike Srpske Odlični rezultati takmičara Džudo kluba „Famos“ na Prvenstvu Republike Srpske
Najčitanije
  • Sjećanje na napad 14. maja 1992. i junačke sinove Srpske Ilidže
    1h 16m
    18
  • ViK Istočno Sarajevo: Vanredno obavještenje
    16h 0m
    2
  • Za povratak tijela preminulog sveštenika Bogdana Stjepanovića u Bijeljinu potrebno 200.000 evra
    2h 41m
    0
  • Podrška Blanuši da se oko SDS-a okupe sve stranke koje su protiv režima
    16h 28m
    3
  • Održan tematski sastanak „Svaka zajednica po jedno rješenje za život bez nasilja”
    20h 32m
    0