Međunarodna vježba zaštite i spašavanja u slučaju zemljotresa u Palama

21.04.2022. 15:14
0
IZVOR: katera.news

BiH je će 26. 4. do 29. 4. 2022. godine biti domaćin međunarodne terenske vježbe zaštite i spasavanja (ZiS) u odgovoru na zemljotres koja će se održati u Sarajevu i Istočnom Sarajevu.

Osim BiH, u vježbi pod pokroviteljstvom EU, učestvovaće timovi zaštite i spasavanja iz Holandije, Slovenije, Austrije, Rumunije, Albanije i Crne Gore.

Uz jačanje sposobnosti odgovora na prirodne i druge nesreće u zemljama Balkana i jugoistočne Evrope, njihove saradnje i interoperabilnosti cilj vježbe je da se pokaže da su subjekti ZiS u Republici Srpskoj i BiH spremni za participiranje u akcijama zemalja članica Mehanizma EU za civilnu zaštitu, saopšteno je iz Republičke uprave civilne zaštite Republike Srpske.

Dio vježbe održaće se 27. aprila na lokalitetu „FAMOS Koran“ na Palama u 17.30 časova.

Komentari 0
Povezane vijesti
Večeras u Palama javna tribina o Spomenici „Žepa, juni 1992. Godine“ Večeras u Palama javna tribina o Spomenici „Žepa, juni 1992. Godine“
Luis Krišok preuzeo dužnost vršioca dužnosti visokog predstavnika u BiH Luis Krišok preuzeo dužnost vršioca dužnosti visokog predstavnika u BiH
Od Pala do naučnog priznanja u Moskvi: Priča Anđele Vuković Od Pala do naučnog priznanja u Moskvi: Priča Anđele Vuković
Najčitanije
  • Lice iz Istočne Ilidže prevareno za 5.200 KM prilikom kupovine montažne garaže
    22h 32m
    0
  • Na današnji dan umro veliki Borislav Pekić: Srpski pisac koji je svoj život posvetio borbi za slobodu
    23h 44m
    0
  • Srpska nevjesta iz Holivuda
    11h 54m
    0
  • Sestre po oružju - kako su Milunka Savić i Flora Sands zajedno ratovale
    12m
    0
  • Istočno Novo Sarajevo: Iz teretnog vozila ukradeni alat i kablovi za struju
    22h 46m
    0