Memorijalna šetnja za stradale Almu Suljić i Azru Spahić

25.06.2023. 18:54
0
IZVOR: srpskainfo.com

Memorijalna šetnja do mjesta stradanja mladih djevojaka Alme Suljić i Azre Spahić počela je u 18.00 časova ispred Medicinskog fakulteta u Sarajevu.

Šetnju je oganizovalo Udruženje studenata Medicinskog fakulteta.

– Mi, njihove kolegice i kolege, nikada nećemo dopustiti da Azra i Alma budu zaboravljene. Svim silama ćemo se truditi da ova dva tragično prekinuta života budu motiv da se dese velike promjene koje će spasiti druge živote – naveli su iz Udruženja.

Podsjećamo, Azru Spahić i Almu Suljić je usmrtio Armin Berberović, koji je vozio automobil bez vozačke dozvole pod dejstvom alkohola.

Azra Spahić je preminula na licu mjesta, dok je Alma Suljić nakon višesedmične borbe preminula u KCUS, piše Avaz.

Komentari 0
Povezane vijesti
Mladić iz Sarajeva teško povrijeđen nakon pada sa krova automobila u pokretu Mladić iz Sarajeva teško povrijeđen nakon pada sa krova automobila u pokretu
Srebro za Mariju Ušćumlić na Prvenstvu BiH U23 Srebro za Mariju Ušćumlić na Prvenstvu BiH U23
Emotivan susret sarajevskih građevinaca nakon 50 godina mature Emotivan susret sarajevskih građevinaca nakon 50 godina mature
Najčitanije
  • Sjećanje na Vidovdan 1994. godine u Srpskoj Ilidži
    18h 25m
    0
  • Od pucnja u Sarajevu do Pančeva - Kako žive potomci braće Gavrila Principa (VIDEO)
    16h 29m
    23
  • Govor vladike Nikolaja na Vidovdan 1916. godine
    14h 59m
    1
  • Još tri dana aktivan broj 1435 za liječenje Milke Ilišković
    18h 39m
    3
  • Mudre riječi cara Lazara i danas imaju poseban značaj: “Glava se ne polaže u grob nego u temelj” (VIDEO)
    18h 29m
    0