Mićić: Nema žalbi na uslove u karantinu

20.04.2020. 19:47
0
IZVOR: Srna

Gradonačelnik Bijeljine Mićo Mićić izjavio je nakon posjete karantinu u Osnovnoj školi "Vuk Karadžić" da se građani koji su ovdje smješteni ne žale na uslove, saopšteno je iz Gradske uprave.

-Dobro je što građani koji su u karantinu razumiju da je zbog njihovog i zdravlja njihovih porodica, ali i cijele zajednice, neophodno da provedu ovdje određeno vrijeme- ocijenio je Mićić.

On je naveo da nije prijatno provoditi vrijeme u karantinu, razdvojen od porodice, ali da se u razgovoru građani nisu žalili na uslove, s obzirom na vanrednu situaciju.

-Činimo sve što možemo da im olakšamo boravak i nadamo se da će svi nakon testiranja biti negativni na virus i da će uskoro moći da idu u kućne karantine- rekao je Mićić nakon razgovora sa medicinskim osobljem i još 16 građana u karantinu.

Prilikom uspostavljanja krajem marta karantin u Bijeljini imao je 50 kreveta u fiskulturnoj sali, a nakon popunjavanja kapaciteta proširen je na zgradu škole "Vuk Karadžić" i sada je na raspolaganju 130 kreveta.

Mićić je istakao da u Bijeljini od kraja prošle nedjelje nema lica inficiranih virusom korona.

-Sad nam je glavni cilj da spriječimo pojavu nekog novog klastera zaraze, a najsrećniji ćemo biti ako kapaciteti karantina ostanu neiskorišćeni i ako do kraja epidemije zaraza zaobiđe Bijeljinu- rekao je Mićić.

Komentari 0
Povezane vijesti
Oskrnavljen spomenik ubijenom inspektoru Nenadu Markoviću u Bijeljini Oskrnavljen spomenik ubijenom inspektoru Nenadu Markoviću u Bijeljini
Gripa i korona ponovo pune ambulante u Srpskoj Gripa i korona ponovo pune ambulante u Srpskoj
Bijeljina: Radnik na dizalici zatečen mrtav Bijeljina: Radnik na dizalici zatečen mrtav
Najčitanije
  • Šulić postao savjetnik direktora OC Jahorina
    6h 9m
    6
  • U januaru rođene 32 bebe u porodilištu Bolnice „Srbija“
    9h 22m
    0
  • Bačena bomba na kuću Zdravka Čolića
    9h 28m
    2
  • Sjednica Predsjedništva Boračke organizacije sutra u Istočnom Sarajevu
    12h 3m
    0
  • U Rusiji napravljen preparat protiv raka, koji ne zahtjeva hemioterapiju
    1h 55m
    1