Miloš Božović otputovao na liječenje u Rusiju (FOTO)

25.10.2023. 07:35
2
IZVOR: katera.news

Naš sugrađanin Miloš Božović otputovao je na liječenje u Moskvu.

Turska avio-kompanija će, sa sarajevskog aerodroma, da transportuje Miloša do Rige u Latviji, nakon čega će uslijedi put dug najmanje 12 sati do Moskve.

Slika

Miloševa porodica je ranije tražila načine kako da preveze Miloša u Rusiju jer nijedna evropska avio-kompanija nije htjela da ga vozi zbog sankcija.

Kako je potvrdila porodica Božović, zahvaljujući velikoj požrtvovanosti i pomoći Željka Samardžije, bivšeg ambasadora BiH u Rusiji, Miloš je krenuo na put do Moskve.

Slika

Posljednja velika akcija prikupljanja pomoći za nastavak Miloševog liječenja završena je u aprilu. Na akciji je prikupljeno više od 400.000 KM, kako bi Miloš nastavio liječenje  matičnim ćelijama koje su, trenutno, njegova najveća šansa za oporavak.

Kako je Milošev otac Aleksandar ranije govorio, napredak je evidentan.

- Milošev je počeo da reaguje očima, ne glasovno, sada sjedi svaki dan, što prije nije mogao, reaguje na bol. Ima sitnih detalja koji su veliki za ovih devet godina koliko se borimo za Miloša - naveo je on.

Miloše, srećno!

Komentari 2
  • Generic placeholder image
    Jelena 25.10.2023. 23:07
    Srecno sunce drago.Dace Bog dobro.
  • Generic placeholder image
    Peggy 25.10.2023. 13:33
    Da vam bude na zdravlje i sreću!
    Sramota za institucije naše nam države. Svaka čast za Željka..neka svoga i u gori vuka!!!
Povezane vijesti
Fočanski i ruski onkolozi zajedno u borbi protiv najtežih bolesti Fočanski i ruski onkolozi zajedno u borbi protiv najtežih bolesti
Putin: Ruska strana čvrsto posvećena nastavku saradnje sa Srpskom Putin: Ruska strana čvrsto posvećena nastavku saradnje sa Srpskom
Počela vojna parada u Moskvi Počela vojna parada u Moskvi
Najčitanije
  • Aktivan broj 1435 za liječenje Milke Ilišković iz Istočnog Sarajeva
    10h 48m
    3
  • Istočna Ilidža: Usvojena inicijativa da se ljekarima sufinansiraju troškovi smještaja
    10h 34m
    0
  • Usvojen Pravilnik o povratu PDV-a na prvu nekretninu
    11h 55m
    0
  • Akcija prikupljanja sredstava za tron ikone Bogorodice Mlekopitateljnice na Palama
    9h 11m
    1
  • Pozovimo 17185 za Aleksandru Ilić
    14h 16m
    0