Njegovo visokopreosveštenstvo mitropolit dabrobosanski Hrizostom služiće sutra Svetu arhijerejsku liturgiju u Hramu Preobraženja Gospodnjeg u Sarajevu povodom hramovne slave.
Starješina ovog hrama protojerej-stavrofor Čedomir Đelmo potvrdio je Srni da će večeras, uoči praznika Preobraženja Gospodnjeg, u 18.00 časova, biti služena molitva sa petohljebnicom, kojom će činodejstvovati mitropolit Hrizostom.
Vladika će sutra, na Preobraženje Gospodnje, od 9.00 časova služiti Svetu arhijerejsku liturgiju.
- Organizovaćemo osveštanje i podjelu grožđa, a s obzirom na to da je počeo Gospojinski post, biće upriličeno i pričešće za naše vjernike - najavio je otac Đelmo, koji je paroh dolački.
On je izrazio nadu da će ovaj praznik proteći lijepo i dostojanstveno u prisustvu velikog broja pravoslavnih vjernika i gostiju, kao i prethodnih godina.
Paroh dolački je podsjetio na to da je prošle godine Hramu kumovala porodica Majmunović, a ove godine kum slave biće Goran Selak.
Govoreći o duhovnom životu parohijana, otac Đelmo je naveo da se u Hramu Preobraženja Gospodnjeg u Pofalićima svake nedjelje i praznicima redovno održavaju bogosluženja.