Nakon Glamoča i Bos. Grahova, m:tel-ova akcija podjele paketa pomoći i ogrjevnog drveta, nastavljena je donacijama u opštinama Drvar i Bos. Petrovac.
Stotinu paketa prehrambenih i higijenskih proizvoda stiglo je u ove dvije opštine kao ovogodišnja pomoć u okviru, sad već tradicionalne akcije „Niste sami, imate prijatelje“. Predstavnici kompanije m:tel su posjetili ova dva grada, kako bi socijalno ugroženoj kategoriji stanovnika uručili pakete hrane, ali i ogrjevno drvo, kao i paketiće za najmlađe.
Stefan Ličina, šef Službe za odnose s javnošću kompanije m:tel je prilikom posjete ovim opštinama naglasio da m:tel kao društveno odgovorna kompanija nastoji biti prisutan u svim zajednicama, a naročito u zajednicama kojima je potrebna pomoć.
- Ova pomoć nije samo materijalna, ona je poruka solidarnosti, prijateljstva i kako samo ime akcije kaže, poruka da stanovnici koji su se vratili u ove krajeve nisu sami - poručio je Ličina.
Foto: Ustupljena fotografija
U Opštini Drvar zahvalni su na pomoći kompanije m:tel koja, kako kažu, mnogo znači svima, a naročito starijim osobama u udaljenim mjestima ove opštine. Gorana Tankosić, stručni saradnik za saradnju sa dijasporom Opštine Drvar je izrazila duboku zahvalnost m:tel-u na kontinuiranoj podršci i saradnji koja je od velikog značaja za građane Drvara, a posebno za one koji su u stanju socijalne potrebe.
I stanovnici Bosanskog Petrovca zahvalni su za podršku koju im pruža kompanija m:tel. Nemanja Davidović, direktor Centra za podršku povratnicima izjavio je ovom prilikom: „Ovo je četvrta godina kako m:tel posjećuje Bos. Petrovac i zaista dokazuje da brojni povratnici u Bos. Petrovcu nisu sami i da zaista imaju prijatelje. Zahvalni smo za pomoć koju su uputili našim stanovnicima uz nadu da će to činiti i u narednim godinama, te da će kompanija m:tel i dalje biti stabilna i jaka da pomogne drugima. Jer, patriotizam nisu velike riječi nego mala djela. A patriotizam jeste kada pomognete povratnicima koji su u stanju socijalne potrebe“, naglasio je Davidović.
Kompanija m:tel će svakako nastaviti da pomaže onima kojima je potrebna pomoć, jer je to način na koji želi da učestvuje u životu zajednice u kojoj posluje.