M:tel „Prijatelj znanja“: Donacija knjiga i savremene opreme školama u Zvorniku i Karakaju

25.12.2024. 15:17
0
IZVOR: katera.news

Školska biblioteka Osnovne škole „Sveti Sava“ iz Zvornika, zahvaljujući m:tel-u bogatija je za gotovo 200 novih knjiga, a područna škola „Desanka Maksimović“ za jedan pametni televizor.

Predstavnici kompanije m:tel obišli su dvije osnovne škole na području Zvornika, kako bi im i zvanično uručili donacije.

- Donaciju koju smo dobili od m:tel-a, zapravo ne treba nazvati donacijom nego investicijom, jer svaka knjiga koja se kupi i koju djeca koriste je u suštini investicija u budućnost naše djece i našeg društva u cjelini - riječi su kojim je zamjenik direktora OŠ „Sveti Sava“ iz Zvornika Miodrag Mihajlović objasnio šta ova donacija kompanije m:tel znači za školu, učenike i budućnost.

Školskom bibliotekom poput ove mogle bi se pohvaliti i mnogo veće škole. Predanost i volja da učenici na pravi način dožive ljepotu čitanja literature, rezultirala je predivnim kutkom za čitanje i ugodnom atmosferom, koju svojom ljubavlju prema djeci i knjigama u svoj posao unosi bibliotekarka Dijana Kuč.

A, u mjestu Karakaj nalazi se područna škola Osnovne škole „Desanka Maksimović“, Čelopek, kojoj je m:tel donirao televizor. Sanja Tanacković, direktorka ove osnovne škole zahvalila je kompaniji m:tel  i naglasila da je ova donacija od velikog značaja za školu.

- M:tel je prepoznao značaj savremenog opremanja kabineta u osnovnim školama, tako da smo mi danas dobili smart televizor za kabinet vjeronauke i istorije i geografije. Ovaj televizor će nastavnici da koriste u primjeni multimedijalnih sadržaja za svoje predmete - rekla je  Tanacković.

Ova škola, koja se nalazi na samoj granici sa Republikom Srbijom u mjestu Karakaj, još jedno je mjesto u nizu lijepih susreta povodom donacije u okviru projekta „Prijatelj znanja“, koju kompanija m:tel realizuje u ovoj godini. Prijateljstva koja se potvrđuju odlučnošću da se pruži podrška, simbol su kompanije m:tel, koja se njima uvijek ponosi.

Komentari 0
Povezane vijesti
Tesla televizori na rate uz m:tel TV pakete Tesla televizori na rate uz m:tel TV pakete
Magija sa super poklonom: HONOR Magic7 Lite u m:tel ponudi Magija sa super poklonom: HONOR Magic7 Lite u m:tel ponudi
M:tel proslavio krsnu slavu u manastiru Glogovac kod Šipova M:tel proslavio krsnu slavu u manastiru Glogovac kod Šipova
Najčitanije
  • Uhapšen Paljanin zbog nanošenja tjelesnih povreda
    5h 19m
    4
  • Ko su Šopi iz šopske salate?
    6h 11m
    1
  • Saopštenje Sindikalnog odbora Sindikata zaposlenih u JPŠ „Šume RS“
    17h 53m
    0
  • SNSD odbacuje presudu i predlaže formiranje Vlade nacionalnog jedinstva
    23h 21m
    7
  • Stravično nevrijeme pogodilo jug Srbije: Ulice potopljene, automobili plutaju (VIDEO)
    21h 1m
    0