Muškarcu četiri i po godine zatvora: Seksualno iskorištavao djevojčice

10.06.2024. 13:50
0
IZVOR: nezavisne.com

Dragan L. (48) iz Banjaluke pravosnažno je osuđen u Vrhovnom sudu Republike Srpske na četiri i po godine zatvora zbog seksualnog iskorištavanja dvije maloljetne djevojčice.

Presuda je izrečena nakon što je Vrhovni sud odbio žalbe odbrane i tužilaštva kao neosnovane, te je potvrdio prvostepenu presudu Okružnog suda u Banjaluci, javlja ATV.

Dragan L. je oglašen krivim za krivična djela obljube sa djetetom mlađim od 15 godina i za polnu zloupotrebu djeteta starijeg od 15 godina. Djela su počinjena 2019. godine, kada su žrtve imale 14, odnosno 15 godina.

Prema presudi Dragan L. je sa mlađom žrtvom u dva navrata imao seksualne odnose, dok je stariju dirao po intinmnim djelovima tijela i ona je pobjegla.

Radi zaštite žrtava suđenje u ovom predmetu je bilo zatvoreno za javnost i detalje presude nećemo objavljivati.

Inače, jedna od žrtava je štićenica Doma za djecu i omladinu bez roditeljskog staranja i istraga u ovom predmetu je pokrenuta nakon što se jedne večeri nije na vrijeme vratila u dom. Alarmirana je policija i pokrenuta je potraga. Ispostavilo se da je djevočica iz kafića otišla u pratnji Dragana L. i policija ju je pronašla u njegovoj kući.

Komentari 0
Povezane vijesti
Preminula majka Milorada Dodika Preminula majka Milorada Dodika
Više od dvije decenije od sramne arbitraže za Dobrinju Više od dvije decenije od sramne arbitraže za Dobrinju
MUP Srpske: Na vrijeme podnijeti zahtjeve za izdavanje novih ličnih dokumenata MUP Srpske: Na vrijeme podnijeti zahtjeve za izdavanje novih ličnih dokumenata
Najčitanije
  • Više od dvije decenije od sramne arbitraže za Dobrinju
    9h 18m
    4
  • Željko Pržulj - "Između dva potopa" (odlomak)
    9h 21m
    3
  • Javna diskusija o vakcinaciji djece 25. aprila u Kulturnom centru Istočno Novo Sarajevo
    3h 7m
    0
  • Poginulo trogodišnje dijete u Sutomoru
    8h 15m
    0
  • Preminula majka Milorada Dodika
    1h 1m
    0