Mustafa Gegaj osumnjičen za zločine nad sarajevskim Srbima u Hrasnici

30.12.2022. 10:01
0
IZVOR: srna.rs

Tužilaštvo BiH podiglo je optužnicu protiv Mustafe Gegaja zbog ratnog zločina nad srpskim civilima na području sarajevskog naselja Hrasnica.

Gegaj se tereti da je za vrijeme rata u svojstvu pripadnika Prvog korpusa takozvane Armije BiH u objektima za zatvaranje u Hrasnici lično učestovovao u mučenju srpskih civila na ponižavajuće načine, teškim oblicima zlostavljanja i premlaćivanja, kao i nanošenju trajnih fizičkih i psihičkih povreda devet žrtava, koje i danas imaju posljedice od zlostavljanja, saopšteno je iz Tužilaštva.

U ovim objektima su bili nezakonito zatvoreni civili srpske nacionalnosti sa područja Hrasnice, Butmira i Sokolović Kolonije, a među njima i žene, kao i maloljetna djevojka.

Optužnica je proslijeđena na potvrđivanje Sudu BiH. 

Komentari 0
Povezane vijesti
Pravobranilaštvo RS podnijelo krivičnu prijavu protiv sudija i tužilaca Suda i Tužilaštva BiH Pravobranilaštvo RS podnijelo krivičnu prijavu protiv sudija i tužilaca Suda i Tužilaštva BiH
MUP Republike Srpske odbio provesti dvije naredbe Tužilaštva BiH MUP Republike Srpske odbio provesti dvije naredbe Tužilaštva BiH
Optužnica za smrt Gorana Maunage nakon 11 mjeseci Optužnica za smrt Gorana Maunage nakon 11 mjeseci
Najčitanije
  • Babalj ima pitanje za Vladu: Šta znači član 8. Zakona o platama u MUP Republike Srpske?
    19h 13m
    1
  • Mladić se zaglavio u liftu fakulteta pa propao kroz otvor
    17h 14m
    0
  • Preknuta sjednica Doma naroda, Bošnjaci izašli iz sale
    21h 24m
    10
  • Berjan: Vratićemo ponos srpskoj uniformi, ljekaru, učitelju
    19h 48m
    1
  • Aleksandar Vuković i Lana Bjelica najbolji sportisti opštine Istočna Ilidža za 2024. godinu
    16h 30m
    0