Мустафа Гегај осумњичен за злочине над сарајевским Србима у Храсници

30.12.2022. 10:01
0
ИЗВОР: srna.rs

Тужилаштво БиХ подигло је оптужницу против Мустафе Гегаја због ратног злочина над српским цивилима на подручју сарајевског насеља Храсница.

Гегај се терети да је за вријеме рата у својству припадника Првог корпуса такозване Армије БиХ у објектима за затварање у Храсници лично учестововао у мучењу српских цивила на понижавајуће начине, тешким облицима злостављања и премлаћивања, као и наношењу трајних физичких и психичких повреда девет жртава, које и данас имају посљедице од злостављања, саопштено је из Тужилаштва.

У овим објектима су били незаконито затворени цивили српске националности са подручја Храснице, Бутмира и Соколовић Колоније, а међу њима и жене, као и малољетна дјевојка.

Оптужница је прослијеђена на потврђивање Суду БиХ. 

Коментари 0
Повезане вијести
Тужилаштво БиХ затражило строжу казну за Рамиза Дураковића Тужилаштво БиХ затражило строжу казну за Рамиза Дураковића
Свједок испричао да је Есад Раонић пуцао на транспортер ЈНА и скинуо униформу са официра Свједок испричао да је Есад Раонић пуцао на транспортер ЈНА и скинуо униформу са официра
Свједок испричао да је видио тијела три жене спаљене по лицу Свједок испричао да је видио тијела три жене спаљене по лицу
Најчитаније
  • Сјећање на злочин у Пиви: У једном дану убијено 520 Срба
    5h 53m
    6
  • „Beerka“ поново стиже: од 12. до 14. јуна у Источном Сарајеву
    3h 13m
    0
  • Центар за континуирану едукацију медицинских сестара отворен данас у Палама
    22h 16m
  • Сјећање на погинуле саборце Другог пјешадијског батаљона
    20h 13m
    0
  • Годишњи концерт Средње музичке школе одржан у Источној Илиџи (ФОТО)
    22h 23m
    0