Na području Srpske pet puta manje ukradenih vozila nego u FBiH

04.02.2021. 10:07
0
IZVOR: Srna

Ministarstvu unutrašnjih poslova Republike Srpske u prošloj godini prijavljena su 53 krivična djela koja se odnose na krađu vozila, dok je u istom periodu na području Federacije BiH , prema evidencijama Federalne uprave policije, evidentirano 246 krađa vozila.

Broj krivičnih djela otuđenja motornog vozila na području Srpske je za 58 manji u odnosu na 2019. godinu, odnosno 47,5 odsto, potvrđeno je Srni u MUP-u Srpske.

U padu je broj ovih krivičnih djela i na području FBiH, gdje je evidentirano 150, što je za 38,64 odsto manje u odnosu na 2019. godinu.

Pripadnici MUP-a Srpske rasvijetlili su 38 slučajeva od prijavljena 53 slučaja krađe vozila iz prošle godine, a pronađeno je i vlasnicima vraćeno 55 vozila, od kojih je 41 ukradeno na teritoriji Republike Srpske, devet na teritoriji FBiH i pet vozila za kojim je potragu raspisao Interpol.

Komentari 0
Povezane vijesti
Presuda za ubistvo načelnika kriminalističke policije u Prijedoru do kraja godine Presuda za ubistvo načelnika kriminalističke policije u Prijedoru do kraja godine
Osuđenici u Srpskoj za 4 miliona KM otkupili više od 100 godina zatvora Osuđenici u Srpskoj za 4 miliona KM otkupili više od 100 godina zatvora
Nova pravila za računovođe u Srpskoj Nova pravila za računovođe u Srpskoj
Najčitanije
  • Mrtav medvjed na drvetu u naselju Podgrab kod Pala
    13h 42m
    0
  • Uhapšen osumnjičeni za tešku krađu u Istočnom Novom Sarajevu
    23h 1m
    2
  • Hljeb sa bijelim lukom
    13h 55m
    0
  • Prijem u Opštini Trnovo za mlade sportiste Nikolinu Vlaški i Nemanju Vukovića
    20h 26m
    0
  • Obavještenje o planiranim prekidima električne energije za sutra
    18h 18m
    0