20.08.2021. 12:53
0
IZVOR: nezavisne.com

Španski teniser Rafael Nadal objavio je da je ova sezona za njega gotova.

Glavni razlog što ga neće biti na US openu, ali ni na ostalim turnirima do kraja godine, jeste povreda stopala.

-Pozdrav svima, želim da vas obavijestim da nažalost neću igrati više u ovoj sezoni. Iskreno, imao sam previše problema s povredom stopala u posljednjih godinu dana i moram da napravim pauzu- saopštio je Nadal na Twitteru.

-Nakon razgovora s porodicom i timom, donio sam ovu odluku. Ove godine sam propustio mnogo važnih takmičenja, poput Vimbldona i Olimpijskih igara.

Nadal je rekao da povreda stopala nije nova, te da ga ona muči praktično od 2005. godine.

On je na kraju naveo da će se truditi da se što prije oporavi, te se unaprijed zahvalio svima na razumijevanju i podršci u važnim i teškim vremenima.

Nadal nije učestvovao ni na prethodnom US openu, dok je 2019. osvojio turnir, pobijedivši Danila Medvedeva u finalu.