Narandžasti meteoalarm zbog visoke temperature

29.06.2022. 08:15
0
IZVOR: srna.rs

Na području Republike Srpske i FBiH i dalje je na snazi narandžasti meteoalarm zbog visoke dnevne temperature vazduha i vrijednosti UV indeksa.

Od danas do petka, 1. jula, očekuje se dnevna temperatura vazduha između 33 i 38, na jugu i lokalno na sjeveru do 40 stepeni Celzijusovih, navode iz Federalnog hidrometeorološkog zavoda.

Stanovništvo je upozoreno da preuzme mjere opreza i da bude spremno na prekid aktivnosti na otvorenom, kao i da djeluje u skladu sa savjetima koje su dali ovlašteni organi.

Komentari 0
Povezane vijesti
Vjetar i dalje rasplamsava požare na području Konjica Vjetar i dalje rasplamsava požare na području Konjica
Ekstremne vrućine postaju sve učestalije i intenzivnije Ekstremne vrućine postaju sve učestalije i intenzivnije
Ovjerene 64 kandidatske liste za kompenzacione mandate Ovjerene 64 kandidatske liste za kompenzacione mandate
Najčitanije
  • Kada se krvarilo, a niotkuda pomoći – ko je pritekao?
    9m
    3
  • Istočna Ilidža: Lišen slobode nakon prijetnji i upotrebe vatrenog oružja
    23h 55m
    1
  • Život i nasljeđe Milutina Janjuševića: Profesor, upravnik i simbol stradanja
    13h 41m
    0
  • Drugi veliki kviz na otvorenom u Palama 25. avgusta
    16h 29m
    1
  • Počeli minerski radovi na gradilištu treće trake preko Romanije
    23h 1m
    4