Naš grad jutros bogatiji za dva stanovnika

11.01.2023. 08:22
0
IZVOR: katera.news

U porodilištu bolnice u Istočnom Sarajevu u toku protekla 24 časa rođeni su dječak i djevojčica.

Ljekarsku intervenciju zatražilo je 58 pacijenata.

Grad uredno snabdijeven vodom i električnom energijom.

U porodilištu bolnice u Foči u toku protekla 24 časa rođena su dva dječaka.

Ljekarsku intervenciju u bolnici u Foči zatražilo je 50 pacijenata.

U Domu zdravlja „Dr Ljubomir Ćeranić“ u Sokocu ljekarsku intervenciju zatražilo je 17 pacijenata.

Teritorijalne vatrogasne jedinice u protekla 24 časa nisu imale intervencija.

U nižim krajevime Republike Srpske vozi se po mokrim ili vlažnim kolovozima, dok na putevima u planinskim predjelima mjestimično ima snijega, saopšteno je jutros iz Auto-moto saveza /AMS/ Srpske.

Radovi se izvode na magistralnom putu Gradiška-Nova Topola-Klašnice, Brod na Drini /Foča/-Hum /Šćepan Polje/ i kod Doboja gdje je u toku gradnja auto-puta.

Kada je riječ o graničnim prelazima, jutros nema dužih zadržavanja.

U Republici Srpskoj i FBiH danas će u prvom dijelu dana padati kiša u nižim krajevima na istoku, a susnježica i snijeg u višim predjelima, dok će u ostalim krajevima biti suvo i pretežno oblačno.
Tokom dana na zapadu, sjeveru i jugu preovladavaće sunčano uz promjenljivu oblačnost, a na istoku suvo, oblačno i hladnije, saopšteno je iz Republičkog hidrometeorološkog zavoda.

Duvaće slab do umjeren zapadni i sjeverozapadni vjetar, na jugu i planinama povremeno jak.

Prema prognozi Federalnog hidrometeorološkog zavoda, jutros preovladava pretežno oblačno vrijeme sa snijegom u centalnim i istočnim područjima.

Temperatura vazduha u 7.00 časova: na Bjelašnici minus osam, na Čemernu minus tri stepena, na Han Pijesku minus dva, na Mrakovici, Ivan Sedlu i na Sokocu minus jedan, u Novom Gradu nula, u Srebrenici i Sarajevu jedan, u Gacku, Mrkonjić Gradu, Prijedoru, Livnu i Tuzli dva, u Rudom, Drvaru, Foči i Šipovu tri, u Bijeljini, Srpcu, Ribniku, Zenici, Gradačcu i Bileći četiri, u Banjaluci i Doboju pet, u Trebinju i Širkom Brijegu šest, u Stocu osam, u Driniću i Mostaru devet i u Neumu 10 stepeni Celzijusovih.

Najviše kiše u protekla 24 časa palo je u Doboju 28 litara po metru kvadratnom, u Mrkonjić Gradu i Ribniku 21 litar po metru kvadratno, na Mrakovici 16, u Bijeljini 14, u Šipovu 13, u Srebrenici 11, na Sokocu i u Driniću devet, u Banjaluci i Prijedoru sedam, u Srpcu i Rudom pet, na Čemernu i u Višegradu četiri, u Novom Gradu i na Han Pijesku dva, a po jedan litar u Gacku i Foči.

Visina snijega na Han Pijesku je 19 centimetara, na Sokocu 15 i na Mrakovici 10 centimetara.

Komentari 0
Povezane vijesti
Sutra promjenljivo oblačno uz sunčane periode Sutra promjenljivo oblačno uz sunčane periode
Duge kolone vozila na izlazu iz BiH Duge kolone vozila na izlazu iz BiH
Srpska bogatija za 15 beba Srpska bogatija za 15 beba
Najčitanije
  • Bezgranično. Besmrtno.
    19h 37m
    7
  • Godišnjica protjerivanja Srba iz Vogošće
    11h 10m
    39
  • „Počeh da čeznem za Beogradom“
    8h 0m
    0
  • Svadbene sale u Republici Srpskoj gotovo rasprodate
    11h 36m
    0
  • Škobo: Ustav iz 1992. godine - izraz odlučnosti Srba da opstanu na svom prostoru
    18h 21m
    2