Nezaposleni neće morati dolaziti po potvrde o prihodima radi zdravstvenog osiguranja

13.02.2020. 10:03
0
IZVOR: Srpska.info

Fond zdravstvenog osiguranja Republike Srspke bi trebalo u narednim danima da korisiti u elektronskoj formi podatke Poreske uprave RS o visini prihoda članova domaćinstava.

To znači da nezaposleni i osobe kojima je potrebna ova potvrda radi zdrvstvenog osiguranja neće morati da je čekaju na šalteru Poreske uprave.

Iz Poreske uprave su za Srpskainfo potvrdili ovu informaciju i dodali da je dogovor između njih i Fonda u završnoj fazi.

Ističu da će obavijestiti javnost čim se uspostavi takav način preuzimanja podataka.

– Nakon što dogovorimo takav način korištenja podataka, građani neće morati da dolaze po potvrde o visini prihoda u Poresku upravu jer će ti podaci biti dostupni Fondu zdravstvenog osiguranja u elektronskoj formi, a i značajano će se rasteretiti čitav sistem kao i naši službenici koji će moći će da se vrate svojim redovnim poslovnim zadacima -poručili su iz Poreske uprave.

Komentari 0
Povezane vijesti
Prihodi od poreza na dobit manji za 22 miliona KM Prihodi od poreza na dobit manji za 22 miliona KM
FZO Srpske: Dostupno više od 20 novih zdravstvenih usluga FZO Srpske: Dostupno više od 20 novih zdravstvenih usluga
FZO: Novac od kazni za pušenje usmjeriti u zdravstvo FZO: Novac od kazni za pušenje usmjeriti u zdravstvo
Najčitanije
  • Sjećanje na zločin u Pivi: U jednom danu ubijeno 520 Srba
    3h 39m
    6
  • Reakcija načelnika Kojića na optužbe premijera Minića (VIDEO)
    22h 13m
    2
  • „Beerka“ ponovo stiže: od 12. do 14. juna u Istočnom Sarajevu
    59m
    0
  • Centar za kontinuiranu edukaciju medicinskih sestara otvoren danas u Palama
    20h 2m
  • Sjećanje na poginule saborce Drugog pješadijskog bataljona
    17h 59m
    0